Czy wynik testu ciążowego zrobionego na dwa dni przed termin

napisał/a: saraya1 2014-12-12 10:31
Czy wynik testu ciążowego zrobionego na dwa dni przed terminem miesiączki można uznac za wiarygodny? Wiem że test powinnam wykonać w dniu lub po terminie miesiączki ale już nie mogłam wytrzymać. Jak już pisałam kiedyś to w poniedziałek (01.12.14) ok godz 22 pękła nam prezerwatywa. We wtorek udałam się lekarza. Tabletka escapelle została przyjęta o 15 czyli zdążyłam ją zażyć w pierwszej dobie. Okres wypada mi w niedziele czyli 14.12 ale zaczęłam mieć dziwne objawy (pewnie spowodowane przez moją psychikę) tj ból sutków, ból podbrzusza, senność a nawet drażnił mnie zapach surowego mięsa. Byłam już dwa razy w ciąży więc wiem jak mój organizm zachowuje się w tym stanie tak samo jak wiem, że w stresie przed ciążą mogę sobie wmówić wszystko.Do tego mam dosyć "mokro" Ze względu że ciężko mi odgadnąć co jest przyczyną tych moich dolegliwości postanowiłam dzisiaj wykonać test. Wyszedł negatywny :] no ale wiadomo że może być niewiarygodny myślę jednak że skoro już bym miała mieć aż takie objawy jakie rzekomo zauważyłam to test powinien już coś wykazać (chociaż bladą kreseczkę) jak myślicie?
napisał/a: Gracee 2014-12-12 22:10
Test zrobiony w tym czasie może nie wykryć ewentualnej ciąży bo zrobiony był za wcześnie. Domowe testy wykazują ciąże około 18 - 19 dnia po stosunku. Po Escapelle możesz mieć namieszane w cyklu bo to spora dawka hormonów jak na jeden raz.