czy w moim przypadku powinnam usunac synkowi trzeci migdal?

napisał/a: magdam418 2009-12-03 23:02
witam,zaczne od tego,ze moj 3,5 letni synek jest alergikiem i ma przerosniety trzeci migdal.po wizycie u laryngologa pani doktor stwierdzila,ze migdal jest do usuniecia.nie wiem co mam robic,bo syn wczesniej rzadko chorowal,ostatnimi czasy miewal drobne infekcje,ale w ostatnim czasie zaczynam sie niepokoic,poniewaz syn dostal zapalenie ucha,a po niespelna dwoch tygodniach dostal bardzo duszacego kaszlu w nocy,lekarz przepisal augumentin i niby jest poprawa,ale wczorajszej nocy syn zaczal znowu chrapac,ciezej oddychac i mam wrazenie,ze ma zatkany nos,choc kataru nie widac.czy faktycznie sprawca jest migdal??i czy powinnam poddac synka zabiegowi????
napisał/a: gregory_house 2009-12-07 18:26
Tak! Jak najszybciej powinna usunąć pani ten migdał, przez niego dziecko ma zapalenie ucha i infekcje.
napisał/a: magdam418 2009-12-07 20:42
caly czas sie zastanawiam,czy nie powinnam jeszcze poczekac i zaczac podawac lymphomyosot,wczesniej syn nie byl leczony w tym kierunku(od diagnozy Pani doktor o usunieciu migdala minelo duzo czasu i synek nie mial zadnych problemow).mam jeszcze pytanie odnosnie przerosnietego migdala,mianowicie,czy moze sie powiekszac od alergii?zaobserwowalam,ze problem z nocnym oddychaniem nastepuje przy zaostrzeniu alergii.
napisał/a: sitak23 2009-12-08 02:42
magdam418 napisal(a):caly czas sie zastanawiam,czy nie powinnam jeszcze poczekac i zaczac podawac lymphomyosot,wczesniej syn nie byl leczony w tym kierunku(od diagnozy Pani doktor o usunieciu migdala minelo duzo czasu i synek nie mial zadnych problemow).mam jeszcze pytanie odnosnie przerosnietego migdala,mianowicie,czy moze sie powiekszac od alergii?zaobserwowalam,ze problem z nocnym oddychaniem nastepuje przy zaostrzeniu alergii.



to jest tak ze sa nasilenia tych objawów i niewielka nawet niedrożność nosa moze powodowac duszności i suchy kaszel , chrypa itp
czy wycinac , ten 3 migdał jest nie potrzebny , raczej marne sa szanse zeby wyleczyc lekami 3 migdał , dziecko wdycha , kurz ,zanieczyszczone powietrze itp, i od tego ma takie problemy bo jego układ imunologiczny tak sie włąsnie broni przed niby intruzami.
napisał/a: magdam418 2009-12-08 09:38
dzieki bardzo za informacje.....
mysle,ze poczekam jeszce do marca(podam synkowi Lymphomyosot)jezeli nie bedzie poprawy,to dam synka na zabie((((
napisał/a: magdam418 2009-12-09 13:33
Pisze z zapytaniem,czy ktos mial podobny przypadek.Mianowicie ,po dzisiejszej nocy juz nic nie rozumie.Synek spal bardzo spokojnie,oddychal przez nos(praktycznie wogole nie bylo slychac zadnego chrapania itp.)wczesniej spal z otwarta buzia,chrapal. slyszalam,ze jak dziecko ma przerosniety trzeci migdal i kfalifikuje sie do zabiegu(tak jak w moim przypadku),to caly czas powinien miec problemy z oddychaniem nocnym i ogolnie powiniem przejawiac typowe dla tego schorzenia objawy.a moj syn wyglada na calkiem zdrowe dziecko..caly czas szukam jakiegos wyjasnienia odnosnie zaleznosci pomiedzy przerosnietym migdalem a alergia..przez kilka dni podawalam synowi na noc claritine i na obecna chwile wszystkie wczesniejsze dolegliwosci ustapily..moze faktycznie syna migdal reaguje tylko wtedy,gdy nasila sie alergia...