Czy torbiel nerki może boleć

napisał/a: Firosetta 2014-01-03 11:35
Mam silny ból pleców..na dole po stronie lewej..Jest to rozlewający ból,ściskający podobny do kolki..Wykonałam badania nerek oraz moczu...Wyniki labolatoryjne w normie...Nerki prawidłowej budowy bez zastoju moczu..Okołokielichowa torbiel nerki lewej śr 1,9mm.W kielichu dolnym nerki echo złogu 4mm..nie można wykluczyc mniejszych w kielichu środkowym...Lekarz twierdzi,że moje bóle pochodzą od kręgosłupa,gdzyż mam przepukliny..a torbiel nie boli.Kamienie są zbyt małe by powodowały takie dolegliwości..Ale czy to taki zbieg okoliczności..torbiej po lewej i ból po lewej stronie pleców?Jakie badania mam wykonac ,by wykluczyc chorobę nerek....
napisał/a: aneczkam2 2014-02-01 16:52
Ja robiłam USG jamy brzusznej i nerek w maju ubiegłego roku. Pani doktor która robiła badanie powiedziała że mam zwiększyć ilość płynów i zastosować dietę, mam nadwagę.
Na nerkach wyszły mi dwie torbiele, jedna 6mm a druga 7mm. Drobne echa ziarniste bez pewnej kamicy 4mm.
Jednak Pani doktor nie powiedziała mi o tych torbielach, dopiero w opisie przeczytałam jak byłam w domu.
Na usg poszłam ponieważ odczuwałam bóle w okolicach nerek, byłam pewna że mam piasek lub kamyki bo moja mama od wielu lat ma problem z piaskiem i kamicą. Byłam z wynikami u doktora rodzinnego oraz u nefrologa zajmującego się schorzeniami nerek.
Obaj odpowiedzi zgodnie że torbiele nie bolą, że bóle są od kręgosłupa, przyznaję mam skrzywiony. U mnie na usg nie określono na której nerce są torbiele, ale bóle odczuwam raz koło jednej nerki raz koło drugiej.
Martwi mnie jednak to co oznaczają drobne echa ziarniste bez pewnej kamicy 4mm. Ale dwóch lekarzy zgodnie mi odpowiedziało że nie ma czym się martwić tylko kontrolować to.