Czy to znowu zatoki?

napisał/a: Moon87 2016-06-20 14:10
Witam serdecznie. Bardzo chcialabym zaczerpnac wiedzy od kogos doswiadczonego, bo znow zaczynam sie martwic.
Otoz 2 lata temu przeszlam operacje zatok plus usuniecie 3 migadalka. Niby wszystko sie udalo. Przed zabiegiem głowna dolegliwoscia bylo ciagle kichanie, cieknacy katar po scianie gardla oraz przedwszystkiim zaniki wechu i smaku poprzez niedrozna prawa dziurke.
Po przejsciu weryfikacji Tomografi Zatok wynikalo ze mam pozatykane wszystkie zatoki, plus krzywa przegrode. myslalam ze podczas operacji zostana przeprowadzone odrazu dwie czynnosci, czyli zatoki i przegroda. Po operacji okazalo sie ze jednak tylko ZAtoki.
Od operacji minelo juz 2 lata ale boje sie ze objawy znow powrocily.
Najgorzej zastanawia mnie ta prawa dziurka, sa dni kiedy mi sie zatyka i co chwila odtyka. Najgorzej jest w domu, w jednej pozycji, jak wychodze na zewnatrz na swieze powierrze oddtyka. Z zatykaniem wiaze sie oczywiscie utrata smaku, co mnie strasznie denerwuje.
Musze sie wtedy klasc na lewy bok i dopiero po chwili mi odtyka ale co z tego, jak potem znow czuje ze mi sie blokuje:(
Juz nie wiem co mam robic, czasem stosuje zestaw do przeplukiwania zatok, mniej choruje ale jednak czasem jakies przeziebienie mnie zlapie, ale znow miewam dni tak jak dzis ze kicham ciagle, ze gdzies gorzej z tym wechem i smakiem:(
Czy znow czeka mnie operacja?? :(((
napisał/a: radek07 2016-06-20 14:17
W którą stronę jest skrzywiona przegroda?

Pracujesz?

Ile masz lat?
napisał/a: Moon87 2016-06-20 14:33
Prawa dziurka, tam mam skrzywiona i mam mniej drozna. Czy pracuje?? Obecnie nie, zmienilam klimat i miejsce z polski na Irlandie, wczensiej pracowalam na lotnisku w klimatyzowanych pomieszczeniach. Mam 28 lat.
Zastanawiam sie czy zbyt wyolbrzymiam wszystko, czy kupic cos na zatoki w stylu Sinupret czy zglosic sie do lekarza;/
napisał/a: radek07 2016-06-20 14:39
Czy w prawej części jamy nosowej czujesz kłucie, suchość i pieczenie?

Masz dzieci?

Miałaś lub masz jakieś problemy z sercem?
napisał/a: Moon87 2016-06-20 14:57
Problemow z sercem nigdy nie mialam ale odczuwam ze moja kondycja nie jest juz taka dobra jak kiedys, dzieci nie posiadam jeszcze.
Nie odczuwam opisanych Przez Pana dolegliwosci, jedynie zatykanie przeza co zanik wechu i smaku na jakis czas i kichanie
napisał/a: radek07 2016-06-20 15:21
Możesz przesłać pełny wynik tomografii?
napisał/a: Moon87 2016-06-20 15:27
Tomografie robilam przed operacja, niestety po operacji juz nie mialam robionej :( dlatego zastanawiam sie czy sobie nie zrobic ;/
napisał/a: radek07 2016-06-20 15:35
Więc najlepiej będzie zrobić kolejną/nową. Na tomografii będzie widoczne czarno na białym co tam się dzieję.

Czyli prawa część nosa się zatyka bez odczuwania innych objawów?

Ile godzin pracujesz dziennie?
Czy nos zatyka się częściej i bardziej podczas ogólnego zmęczenia po całym dniu?
napisał/a: Moon87 2016-06-20 15:44
No wlasnie to zatykanie nie ma zadnego zwiazku z niczym mi sie wydaje, chociaz odczuwam ze czesto w suchym powietrzy typu w domu czy w aucie gdzie jest nawiew wlaczony mi zatyka, po czym jak wysiadam z auta automatycznie powraca droznosc i smak. Dziwne to ale zarazem tez strasznie uczulona jestem na ten wech i smak bo pamietam jak przed operacja mnie to strasznie dreczylo.
Czasem tez zauwazylam ze łapie mnie kichanie i cieknacy nos po alkoholu ewnetulanie na drugi dzien na typowym tzw kacu mam czesto przytkane przez wiekszosc dnia. Zastanawialam sie czesto co ma jedno do drugiego i nie znalazlam powiazan.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-06-20 15:53
Leki na alergię, od tego bym zaczął. Jakiś lek antyhistaminowy + steryd do nosowy. Jak po kilku tygodniach objawy nie ustąpią, wskazane było zrobić TK.

Tak czy siak musisz odwiedzić laryngologa.
napisał/a: radek07 2016-06-20 16:11
Czy zatykanie nosa nasila się podczas siedzenia?

Czyli mam rozumieć, że gdybyś napiła się alkoholu to nos się odtyka?
napisał/a: Moon87 2016-06-21 13:18
No wlasnie jest tak jak Pan pisze, nasila sie podczas siedzenie w domu, w suchym jakbym powietrzu;/
Zeby mi sie odetkalo musze sie klasc na lewym boku. jest to wrecz frustrujace troche;/
Co do alkoholu to wlasnie jak sie napije to mnie lapie cieknacy katar plus zatykanie i kichanie, dziwne to naprawde.