Czy to ziarnica złośliwa?

napisał/a: ladyofmoon 2014-08-11 18:59
Witam, mam 25 lat i kilka dni temu zauważyłam po prawej stronie bliżej karku bezbolesną kuleczkę (ok 5-7 mm)twardą na szyi. Od 2 miesięcy kłuje mnie okresowo skóra. W zeszłym roku zaczęłam się regularnie odżywiać od tamtej pory schudłam 12 kg i stale chudnę.
Czy to oznacza ziarnicę złośliwą w każdym przypadku taka zbieżność objawów? Panicznie się boję :(
napisał/a: delinka79 2014-08-11 19:34
absolutnie jeden powiększony węzeł chłonny to nie ziarnica zwłaszcza poniżej 1 cm
napisał/a: ladyofmoon 2014-08-11 19:51
tyle, że swędzenie i chudnięcie pasuje do ziarnicy. A czy schudnięcie 11 kg w 11 miesięcy ruszając się więcej , regularnie jedząc i jedząc ogromne śniadania, tyle, że jak mam jakieś odstępstwo od diety jednodniowe to i tak chudnę.Czy tak wygląda chudnięcie nowotworowe? A ze swędzeniem to jest tak, że swędzi jakoś kilka dni,tzn bardziej kłuje niż swędzi, po czym mam np 3 tygodnie przerwy. W nocy objawy zanikają, tzn podczas snu i wtedy jak się na tym nie skupiam
napisał/a: delinka79 2014-08-11 20:26
ale w ziarnicy świąd jest uogólniony, nic pan nie pisał o świądzie tylko o kłuciu skóry , a co do chudnięcia to sam pan pisze że lepiej się odżywia
napisał/a: ladyofmoon 2014-08-12 17:10
Mam jeszcze po tamtej stronie na szyi pod żuchwą bezbolesną jakby fasolę-została mi po anginie, którą miałam miesiąc temu. Angina przeszła po antybiotyku w 4 dni, choruję bardzo rzadko. Czy USG da 100% pewności, ze to nie ziarnica? Jak mam szybko otrzymać diagnozę?
ps. jestem kobietą
napisał/a: delinka79 2014-08-12 19:03
opis nie pasuje do ziarnicy niech pani da sobie spokój z tą chorobą , po anginie węzły pojedyncze mogą pozostać już na zawsze powiększone , a na marginesie rozpoznanie nowotworu tylko po biopsji i badaniu histopatologicznym
napisał/a: delinka79 2014-08-12 19:05
jak pomimo to ma pani niepokój pokazać swojemu lekarzowi , w ziarnicy węzły są w pakiecie zbite , twarde , nieprzesuwalne tzw. worek z ziemniakami