Czy to ziarnica zlośliwa?

napisał/a: sicucha 2011-03-12 21:39
Witam. Od kilku miesięcy mam małą kulkę obok pachy (dokładnie jest nie pod pachą tylko z boku bardziej). Jest pod skórą, nie boli, jest ruchoma. Od kwietnia mam okresowo co jakiś czas dyskomfort w brzuchu. On po jakimś czasie mija. Oprócz tego miesiąc temu zaczęłam mieć uczucie wysokiej gorączki wieczorem a potem doszło drapanie w gardle. Od grudnia czasami widzę srebrne punkciki a ostatnio raz widziałam różowe paski. Kilka razy miałam kołatania serca. Później zrobilo się tak że drapanie w gardle było ZAMIENNE z dyskomfortem w brzuchu, czyli jedno następowało po drugim w zależności o czym pomyślałam. Miałam też taki dzień gdzie miałam wieczorem gorączkę 38 w dzień wymioty. Ale moja rodzina w tym samym czasie miała podobny stan jednodniowy. Codziennie wieczorem mam 37,2. Objawy minęły , teraz w momencie jak piszę ten post znowu wróciły bo sobie o nich przypomniałam. Byłam u lekarza 1 kontaktu powiedziała żebym się nie martwiła, psychiatra zdiagnozowała nerwicę histeryczną. Ja jednak się boję że to ziarnica. Dodam że mam 2 niewyrwane od 5 lat zęby które czasami bardzo bolą i zrobiły się już czarne i boli cała żuchwa i jestem w tym miejscu opuchnięta.
Co mam o tym myśleć?
napisał/a: Jarost 2011-03-13 15:52
Witaj Sicucha. Jaka ziarnica? Skąd taki pomysł? Jakby to była ziarnica to byś miała korale z węzłów chłonnych na całej szyi, świąd całego ciała i traciła byś kilogramy w tempie przyspieszonym. Spokojnie!!! A ten guzek który znalazłaś- nie wiem? Poobserwuj go przez jakiś czas, zdarza się przecież,że jakiś węzeł wyskoczy. Ale tymi nie leczonymi zebami mnie powaliłaś.Natychmiast je wywal, albo lecz. Jak widze nie zdajesz sobie sprawy ile bardzo poważnych szkód mogą organizmowi wyrządzić tak zaniedbane zęby. Natychmiast to załatw.Natomiast innymi dolegliwościami wcale bym się nie zajmowała- zakręciłaś się z tego myślenia o ziarnicy i stąd diagnoza, bardzo trafna - nerwica histeryczna. Głowę dam sobie uciąć,że wszystkiego powodem jest- przepraszam-bagno w buzi.Pozdrawiam.Aldona
napisał/a: Jarost 2011-03-13 16:01
To jeszcze raz ja do Sicuchy. Dziewczyno, aż mnie głowa rozbolała tak mnie wkurzyłaś tymi zębami- piszesz,że są czarne, przecież to już zgorzel. Pędź do dentysty i to pilnie i proś Bozię żeby w międzyczasie coś naprawdę paskudnego Cię nie trafiło a czego przyczyną będą zęby.Bardzo Cię namawiam i pozdrawiam oczywiście. Proszę idź, mimo,że się chyba boisz skoro tyle laty zwlekasz. Zrobi Ci w znieczuleniu i wszystkie strachy się skończą.
napisał/a: sicucha 2011-03-15 18:48
Jutro idę wyrwać zęby. Dla mnie dziwne jest że akurat drugi raz po zakończonej miesiączce dostałam uczucie przeziębienia z drapaniem w gardle na które nic nie pomaga. Zaczęło się jak przeczytałam o ZZ że tam jest ból gardła i minutę po przeczytaniu się zaczęło i trwa do dziś:/Skóra też mnie trochę swędzieć zaczęła jak przeczytałam.
napisał/a: Jarost 2011-03-15 19:35
Witaj Sicucha. Przede wszystkim - cieszę się,że idziesz do dentysty. Super! Idź, nie odkładaj, to ważne. A Twoje dalsze relacje co do różnych dolegliwosci - to odwołuję się do diagnozy - nerwica histeryczna! Na pewno! Odpuść sobie myślenie od rana, co i gdzie Cię boli. Fora poświęcone nerwicom i wszelkiej maści fobiom są najobszerniejsze na wszystkich stronach poświęconych zdrowiu. Nawet tam nie zaglądaj, bo się totalnie zakręcisz, a odkręcić się jest bardzo trudno. Daj sobie spokój- jesteś zdrowa, tylko wywal te zęby. Pozdrawiam i czekam na informację,że jesteś już po dentyście.Aldona
napisał/a: sicucha 2011-03-15 21:32
zauważyłam że ból gardła mam bezpośrednio po zakończeniu miesiączki i mam takie jakby uczucie przeziębienia i trwa ono do 14 dnia cyklu:/ Boję się że tarczyca ale powiedzmy nie mam typowych objawów niedoczynności więc co to może tak mniej więcej być?
napisał/a: Agusia1982 2011-03-15 23:09
Tak mniej więcej to odwiedź lekarza rodzinnego i zrób komplecik badań.
Opowiedz co Cię trapi,posprawdzaj wszystko i może się uspokoisz.