Czy to zatoki?

napisał/a: wojtek93b 2016-09-07 09:46
Witam!
Moje problemy zdrowotne zaczęły się w marcu tego roku. Pewnego dnia zmarzłem i zmoklem, drugiego dnia byłem chory ogólne złe samopoczucie zawroty głowy, bóle głowy. Lekarz przepisał antybiotyk Sunnamed i krople Budherin , zdiagnozował to jako zapalenie zatok i uszu. Po skonczonym antybiotyku przez pare dni byla poprawa a pozniej wszystko zaczeło sie od nowa i znowu antybiotyk Augmentin, krople do uszu Dicoftineff, krople do nosa Pronasal. Po dwóch tyg. brania antybiotyku poprawy nie bylo, do wczesniej wspomnianych objawów doszły nudności i wymioty. Wtedy lekarz przepisał mi krople Flixsonase Nasule na dwa tygodnie - poprawy brak. W maju trafiłem do szpitala na oddzial neurologiczny gdzie wykonali mi serie badań min. tomografię głowy i zatok, punkcje z kręgosłupa z rozmazem, rezonans magnetyczny głowy, dopllera tetnic szyjnych, badania słuchu i błędnika, rtg klatki piersiowej, usg brzucha, serie badań krwi, test na boleriozę - wszystkie te badania wyszły dobrze bez zadnych zmian czy nieprawidłowości. Po wyjściu ze szpitala usunąłem trzy zatrzymane ósemki dwie dolne jedną górną.
Obecnie jestem 3 tygodnie po ostatniej ekstrakcji, mam bóle głowy w okolicach oczu (jakby w kącikach, u nasady nosa) w tych miejscach mam też ciemnofioletowe sińce, ogólne osłabienie, uczucie wewnętrznego zimna, złe samopoczucie (uczucie jakbym mial grype). Nie mam zatkanego nosa i kataru, tylko uczucie splywania po tylnej scianie gardla. Winiki morfologii, crp i ob w normie.
Czy te dolegliwości mogą być spowodowane przez zatoki? Czy powininem zrobic wymaz wydzieliny z nosa? Czy może błona śluzowa zatok i nosa jest na tylke wyniszczona z powodu stosowania tylu preparatów i kropli, że moze dawac takie objawy?
Bardzo proszę o pomoc i radę.