Czy to zakażenie pochwy?

napisał/a: ilona2997 2014-03-26 22:01
Mam 16 lat i od dwóch miesięcy odchudzam się u dietetyka przy pomocy suplementacji Herbalife. Mam jednak problem, bo już trzeci dzień mam białą wydzielinę z pochwy, na tyle gęstą, że są grudki, jednak nie mocno zbite. Zapachu to nie ma praktycznie żadnego, nie odczuwam pieczenia nawet przy oddawaniu moczu, bólu, czy swędzenia. Myję się codziennie płynem do higieny intymnej, nie przechodziłam antybiotykoterapii. Miesiączkę miałam w pierwszym tygodniu marca.
Czy to może być jakieś zakażenie? Chciałam najpierw się zapytać, by z błahostką nie lecieć do gina. I czy zmiana nawyków żywieniowych (zwiększenie ilości przyjmowanego białka) i odchudzanie może wpłynąć na stan pochwy?
napisał/a: Gracee 2014-03-26 22:34
Jeśli to infekcja to wizyta u gin bardzo wskazana bo nieleczona może się pogłębiać. Zmiana nawyków żywieniowych może ale nie musi sprzyjać infekcjom. Warto by stosować probiotyki przywracające prawidłowe pH pochwy.
napisał/a: ilona2997 2014-03-26 22:50
Czyli na razie po stosować probiotyki i zobaczyć czy pomoże? Czy można używać też maści clotrimazolum?
napisał/a: Gracee 2014-03-27 18:31
Jeśli to faktycznie infekcja to koniecznie udaj się do ginekologa po leki. Maść możesz stosować zewnętrznie i ona nie pomoże na pozbycie się infekcji z wewnątrz. Nie dostaniesz bez recepty leków dopochwowych które pomogą, a stosowanie probiotyku to już swoją drogą.