Czy to wyrostek?

napisał/a: basia19861 2014-04-20 20:20
Witam, od dwóch dni pobolewa mnie dolna część brzucha środkowa i prawa. Ból nie jest silny. Koleżanka nastraszyła mnie, że to pierwsze objawy zapalenia wyrostka. Nie mam podwyższonej temperatury ani nudności, nie boli kiedy chodzę, kicham, kaszlę czy biorę głęboki wdech. Przy staniu czuję napięcie mięśni w podbrzuszu i ucisk na pęcherz. Do lekarza będę mogła pójść dopiero we wtorek a nie chcę ze słabymi bólami biegać na pogotowie. Nie wiem czy mogę wziąć nospe, koleżanka mówiła że przy podejrzeniu wyrostka nie wolno. Z góry dziękuję za każdą pomocną poradę.
Czasami ból promieniuje do pleców jakby okolice prawej nerki
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-20 21:51
Witam.
Proszę zażyć nospę. Nie każdy ból brzucha musi wiązać się i być zapaleniem wyrostka. Często jest to zwykłe wzdęcie, zwykła niestrawność. Jeśli po zażyciu nospy ból nie będzie przechodził, tudzież zniknie na jakiś czas np. 2-3 godziny i pojawi się, można odwiedzić, a raczej wskazane jest pójście do niego we wtorek. Gdyby pojawiły się wymioty, temperatura, ostry, nagły ból brzucha - konieczna jest wizyta na NPL/SORze. Sugeruję też aktualnie dietę. Pozdrawiam !
napisał/a: basia19861 2014-04-20 22:03
Dziękuję za odpowiedź