Czy to wrzód żołądka?

napisał/a: wojasia3 2007-03-21 02:45
Od kilku tygodni dokucza mi silny ból żoładka. Po wykonaniu rtg jamy brzusznej i badań krwi lekarz stwierdzil wrzody żoładka. Zanim zrobilam badania otrzymalam lek o nazwie Cipro. Bralam go przez tydzien i wydawalo sie ze poczulam sie lepiej ale bralam przy tym leki przeciwbolowe. Nastepnie lekarz stwierdzil w zoladku obecnosc bakterii o nazwie Helicobacter i zmienil leki. Zażywam teraz Amoxicillin , Biaxin i Prevacid Kuracja ma trwac 14 dni Jednak nie widac zadnej poprawy a wręcz bole nasilily się. Leki te zażywam juz od 10 dni. Czy antybiotyki moga powodowac nasilenie bolów zoładka? Czy to rzeczywiscie wrzody żołądka skoro kuracja trwa trzeci tydzien i nie ma poprawy a bóle nasiliły sie. Nadmieniam ze mieszkam za granica Byc moze te leki w Polsce nosza inna nazwe Bardzo proszę o pomoc Chcialabym rownież zapytac jak dlugo powinna trwac taka kuracja antybiotykami i po jakim czasie wrzody zołądka mogą zostać wyleczone.
napisał/a: Peter 2007-03-21 08:19
To standardowe leki przy leczeniu wrzodów żołądka. Niestety, antybiotyki mogą powodować nasilenie objawów. Widocznie lekarz nie przepisał lub nie poinformował o lekach osłonowych (Lactobacillus - nie wiem, jakie preparaty są tam dostępne może Trillac?). A byłyby przydatne. Ten sposób leczenia standardowo trwa 14 dni.
napisał/a: wojasia3 2007-03-21 11:32
Bardzo dziekuje za informacje Jestem wdzięczna i spokojniejsza Mam nadzieje ze bóle ustapia po zakończeniu kuracji