Czy to węzły chonne? - szyja

napisał/a: joy91 2013-09-26 13:39
Witam.
Mam 22 lata. 3 tygodnie temu w szyi, u góry po prawej stronie wyczułam u siebie powiększony węzeł chłonny (niewidoczny). Jest on dosyć duży, nawet ok 3 cm średnicy, kulisty, przesuwalny i miękki (a raczej taki gumowaty) i bezbolesny. Myślałam na początku, że może szykuje się przeziębienie, lecz nie ma aktualnie żadnych tego typu wskazań. Udałam się do lekarza POZ. Przy badaniu stwierdził brak powiększenia innych węzłów oraz ruchomość, miękkość tego węzła. Pani powiedziała, że węzeł jest mały, ale wg mnie jest duży. Wg lekarza to węzeł zwłókniały i wszystko z nim ok, kazała się nie przejmować. Lecz ja czytałam, ze z węzłami nie ma żartów. Postanowiłam iść na USG, jednakże dopiero w październiku. Inną sprawą jest dziwność tego węzła. Jak normalnie się trzyma głowę, jest on mało wyczuwalny i sprawia wrażenie mniejszego. Gdy podnosi się głowę do góry, jest lepiej wyczuwalny, jakby napięty. I sprawia wrażenie dłuższego. Po trzecie, gdy odwrócę głowę maksymalnie w lewo, staje się on niewyczuwalny, jakby się chował.
Czy jest to w ogóle węzeł chłonny, czy może coś innego?
Inne objawy:
- uczucie guli w gardle właśnie po prawej stronie
- zgaga (zażywam Contix 40mg, miałam robione dwa testy apteczne na bakterię HP - z krwi, oba ujemne)
- lekki ból jakby żołądka/ trzustki (trudno mi określić, ból od 2 dni)
- mam wrażenie powiększonych węzłów chłonnych pachwinowych, ale nie jestem tego w stanie w 100% stwierdzić, ponieważ mam tam bogatą tkankę tłuszczową i podejrzewam, że mogę wyczuwać zbitki tkanki i tłuszczu, a nie węzły
- ból pleców w okolicy krzyżowej, lekki, nasilający się raczej przy wykonywaniu jakiś czynności
- czasem przed prawym okiem pojawia mi się czarna plamka, ale nie utrudnia funkcjonowania
- szum uszu słyszalny w całkowitej ciszy - szczególnie ucho lewe
- nerwica.

Wyniki badań z dnia 12.08.2013 (do pobrania) :
http://www.sendspace.com/file/60gq6e
Do tego:
wapń całkowity, tsh i crp w normie.


Proszę o pomoc.
napisał/a: RainbowMiki 2013-10-03 21:28
Ciekawy temat, licze na to, że ktoś ci odpowie, bo mam podobny problem. Po anginie dość takiej niefajnej co miałam na przełomie stycznia i lutego w tym roku (2013), wyczuwam u siebie identyczny guzek, też po prawej stronie. I wyczuwalny w tych samych momentach co u ciebie i chowa sie po odchyleniu głowy w lewo, no wszystko pasuje. Nie czuje go w gardle, nie boli, mam TEŻ uczucie puchnięcia/wypełnienia w żebrach pod piersiami i pod pachą i te bóle w krzyżu. Mi lekarz powiedział, ze nie mam sie czym przejmować bo to pozostałość po anginie i prawdopodobnie zostanie mi to już na stałe. Moja mama ma takie całe życie po licznych chorobach gardła w dzieciństwie.
Dodatkowo powiem: mam nerwice, niemałą, nawet robili mi rezonans głowy bo miałam takie bóle na skroniach niedawno i w sumie ten rezonans podszedł pod szyje i nic nie pisnęli w wynikach o węzłach, a zauważyli nawet stan zapalny 5mm prawdopodobnie pozostałość po wyrwanym zębie kilka dni wcześniej.
Też mam 22 lata, kurcze... nasze przypadki sa prawie identyczne, tylko że ja sie boje krwi i unikam jej badania jak ognia, a w sumie nie powinnam... Ale skoro nam obu powiedzieli, że to nic takiego, to może faktycznie to nic takiego.
napisał/a: Nalia91 2013-10-10 19:49
Hej!

Zrobiłąm usg węzłów i wyszły ok, węzły odczynowe max 16mm, więc nie najgorzej. Widzę, że mamy podobne przypadki, ja chorowałam na anginę w dzieciństwie i to dosyć sporo. Co prawda ostatnio w gimnazjum, ale wcześniej (szczególnie 2-3 klasa) było ich multum.