Czy to wczesny okres menopauzy czy ciąża?

napisał/a: didusia40 2014-04-24 19:49
Witam
Mam prawie 43 lata. Ostatnią miesiączkę miałam 16 marca trwała 12 dni tzn pierwsze 6 dni normalnie a ostatnie 5 plamiłam .
Moje cykle do tej pory były w miarę uregulowane ok 28-30 dni
Z moim partnerem kochaliśmy się 8 dnia cyklu- stosunek przerywany i 29 dnia cyklu. wtedy skończył we mnie ale też mam wrażenie że był to tzw suchy wytrysk bo po stosunku nic nie wypłynęlo.
Do dnia dzisiejszego a to już 40 dzień cyklu nie mam okresu. Robiłam dwa testy ciążowe tyle że obydwa w godzinach popołudniowym i oba negatywne. Jeden w w 35 dniu cyklu drugi w 38.
Cały czas mam wrażenie ciężkości w dole tak jakbym miała dostać okres ale nie ma nic
Sama się nakręcam nie mam innych objawów typu senność czy podwyższona temperatura ciała.
Dodam jeszcze że jakoś tydzień przed spodziewanym okresem trochę ćwiczyłam na siłowni w plenerze tak ze 2 razy dziennie po pół godziny.
Proszę napiszcie co sądzicie o tej sytuacji
Pozdrawiam
napisał/a: didusia40 2014-04-25 07:35
Podnoszę
napisał/a: wikam2 2014-04-25 11:02
1. Nie zawsze musi wypłynąc ;)
2. O preejakulacie czyli przerwyanym :
http://commed.pl/post458822.html?hilit=preejakulat#p45882
3. 8dc w ciążę nie zaszłaś test by ją pokazał. 29dc ... nie wiem bo to za wcześnie na test ale i tak jest to mega wątpliwe no bo.. wątpię aby cykl wydłużył się na tyle aby 29dc był płodnym.

Może zauważyłaś objawy płodności? Co z pms?
napisał/a: didusia40 2014-04-25 16:48
W 29 dc nie zwracałam na objawy płodności bo byłam pewna że następnego dnia dostanę miesiączkę zresztą objawy już były typu ciężkość w dole brzucha itp.
Z kilka dni wcześniej już byłam rozdrażniona tak jak zwykle przed miesiączką.
Teraz za to obserwuję u siebie biały śluz tzn zostaje na bieliźnie. Nie jest go dużo ale jest. Cały czas mam takie wrażenie jakbym miała dostać miesiączkę.
napisał/a: wikam2 2014-04-25 17:13
I uważam, że tak będzie...;)
napisał/a: didusia40 2014-04-25 17:22
Oby bo już zaczynam się wkręcać w ciążę
Co nie czytam w necie to a to że testy się mogą mylić a to że biały śluz to początek ciąży a to to a to tamto . I wszystko zaczyna mi pasować. Oszaleję
napisał/a: wikam2 2014-04-25 18:24
Testy nie mylą się nigdy(!) o ile robisz je kiedy trzeba :) Tj. 20 dni po współżyciu.
Oczywiście robi się je tez kiedy nie pojawi się @, ale to tyczy się kobiet mających super regularne cykle a w tym ten w którym zaszły.
Bo weźmy np. sytuację nijakiej Ani.
Cykle co 30 dni. Współżyła w 20dc. W 31dc jest już po dacie miesiączki robi test wynik negatywny - więc cóż? Wierzymy mu.
Ale Ania nie wie, że ten cykl miał zamiar być dłuższym. Miał "zamiar" trwać 44 dni! I co? I wtedy okazuje się, że 20dc był płodnym! Ania zachodzi w ciąże. Co pisze na forach? Że test się mylił! ;)))) No chyba, że Anna jest świadoma i wie o tym kiedy testujemy.
Niestety tej wiedzy nie posiada z ok. 80% forowiczek.

Śluz - na jego podstawie nic nie wyedukujemy ;) On na poczatkach ciązy jest jak w czasie ptzed okresem,
napisał/a: didusia40 2014-04-25 19:29
Idąc takim tokiem myślenia tak prawdę mówiąc to nigdy nie wiemy ile będzie trwał dany cykl. Możemy się opierać na poprzednich i wydaje mi się że jeżeli mam np cykle 28-30 dni to są to raczej regularne cykle i wtedy zakładam że mniej więcej od 11-12 dc mogą się zaczynać dni płodne.
Z tego co kiedyś czytałam to owulacja występuje średnio 14 dni przed terminem następnej miesiączki to dlaczego w przypadku Ani dni płodne były w 20 dc a miesiączka miałaby nastąpić w 44 dc a nie powinna w 34 dc ?
napisał/a: didusia40 2014-04-26 06:51
Kolejny trzeci test zrobiony tym razem rano , wynik po raz kolejny negatywny a okresu dalej nie ma chociaż to juz 42 dc
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-26 07:20
didusia40 napisal(a):Kolejny trzeci test zrobiony tym razem rano , wynik po raz kolejny negatywny a okresu dalej nie ma chociaż to juz 42 dc

Nie przechodziłaś jakiejś infekcji,grypy ostatnio? Test wyklucza ciążę. Pozdrawiam.
napisał/a: didusia40 2014-04-26 08:38
Na początku kwietnia przechodziłam infekcję ale taką w miarę lekką
napisał/a: didusia40 2014-04-27 15:44
Qrcze i dalej nic nie ma