czy to wątroba?

napisał/a: Klopsia 2007-10-31 18:12
Tydzień temu, po bardzo obfitej i trochę zakrapianej kolacji u przyjaciół w nocy bardzo rozbolał mnie brzuch. Początkowo był to tępy ból w okolicy pępka, później kurczowe bóle w podbrzuszu i do tego nad ranem niezła biegunka, nie do opanowania tym co było w domowej apteczce. Byłam u lekarza, stwierdził zatrucie. Po 3 dniach leczenia i ścisłej diety biegunka prawie całkiem przeszła, brzuch jeszcze trochę bolał, zostało ogólne osłabienie ( i 3-4 wizyty w toalecie na dobę). Nadal jestem na diecie. Dziś w nocy obudził mnie silny ból w prawym podżebrzu i mdłości. Rano kilka razy wymiotowałam (ale nie miałam czym). Teraz czuję rozpierający ból z prawej strony brzucha ale też trochę nad pępkiem. Cały brzuch jest trochę wzdęty. Nie mam biegunki ale cały czas chce mi się do ubikacji (ale to tylko gazy). Mam mdłości i ogólnie źle się czuję. Trochę leżę, trochę siedzę. Niestety aż do poniedziałku nie mam możliwości udania się do lekarza a do swojego dopiero w środę. Jestem poza domem i trochę obawiam się powtórzenia historii z przed tygodnia ale naprawdę bardzo przestrzegam diety (zresztą wcale nie mam ochoty na jedzenie i dziś nic nie jadłam).
Nie wiem czy to są jeszcze skutki tamtego zatrucia?
Czy są jakieś leki, które mogę brać teraz, doraźnie aby brzuch przestał boleć?
Mam wrażenie, że (mimo głodówki) ból brzucha się nasila i już nie wiem co robić :)

będę wdzięczna za jakieś wskazówki
napisał/a: fidel7 2007-10-31 18:46
Weź NOSPę przez 3 dni wg wskazań i zobacz czy ci poskutkuje. Powinno przejść.
Albo ESPUMISAN tesh będzie dobry.
napisał/a: Klopsia 2007-10-31 21:06
Dzięki, biorę, zobaczę....
napisał/a: fidel7 2007-10-31 21:51
Na wątrobę dobry jest także SYLIMAROL zazwyczaj się go bierze po spożyciu trudno strawnych pokarmów 3 x 1kaps
Nospa działa rozkurczająco uważam że jest niezawodna, espumisan likwiduje wzdęcia gazy.
napisał/a: Klopsia 2007-11-01 15:30
Dzięki...
Biorę NOSPę i ESPUMISAN, kupiłam SYLIMAROL i też biorę...
Boli mnie cała prawa strona brzucha i promieniuje aż pod prawą łopatkę. Ale brzuch nie jest już taki wzdęty, tylko taki jakby bardziej spuchnięty w prawym podżebrzu.
Mam cały czas mdłości, źle się czuję, kręci mi się w głowie, pocę się i ogólnie jestem do kitu...
napisał/a: fidel7 2007-11-01 15:47
Klopsiu jak najszybciej idź do lekarza. Te leki jeśli byś miała lekką niestrawność od razu powinny pomóc, a widać że nie. Odstaw NOSPĘ. Sylimarol to lek ziołowy i Espumisan więc one działają jedynie wpsomagająco.
Jesli mówisz ze brzuch jest spuchnięty w prawym podzebrzu moze to sygnalizować powiększenie wątroby i jakiś stan zapalny.
Koniecznie do lekarza a w ten czas polecam porady lek. PETERA bo to jush może być poważniejsza sprawa.
napisał/a: Klopsia 2007-11-01 18:02
Mhm....
Nie mam teraz jak i iść do lekarza. Muszę jakoś dożyć przynajmniej do poniedziałku...
Mogę ew. poprosić kogoś aby mi coś jeszcze przywiózł jutro z apteki.
Poza tym mam laptop i net...
napisał/a: fidel7 2007-11-01 18:15
Odezwij się prywatnie do dr. Petera a naszego forum powinien ci jutro odpisać i poradzić.
A przy okazji poszukaj na naszym forum dolegliwosci róznych osób w związku z wątrobą.
napisał/a: kazulka57 2007-11-03 12:56
Cześć .
Wydaje mi się,że nie powinieneś czekać i faszerować się lekami.Jezeli było by to zatrucie to napewno by pomogły.Trzeba zbadać przyczynę czy to nie są jelita,które promieniują bulem (szczególnie jak masz biegunkę i wzdęty brzuch)
Życzę zdrowia.

[ Dodano: 2007-11-03, 12:59 ]
sorki za błąd ortograficzny - bólem
napisał/a: Klopsia 2007-11-03 15:49
Poprzedniej nocy ból w prawym podżebrzu bardzo się nasilił, miałam gorączkę. W dzień było trochę lepiej ale dziś w nocy brzuch strasznie bolał, promieniując do prawej łopatki. Zemdlałam. Wezwaliśmy pogotowie. Dostałam kroplówkę, leki rozkurczowe etc.
Diagnoza jest - kamica żółciowa. Ale nie kwalifikuje się do operacji :(
Nie wiem czemu tak nagle kamica, bo nigdy nie miałam takich problemów. Od dość dawna pobolewał mnie brzuch (zwykle w nocy) po zjedzeniu np. cebuli, papryki, czegoś smażonego i miałam po takim jedzeniu mdłości ale też unikałam tego typu pokarmów.
Teraz jest lepiej, mniej boli, ale brzuch wzdęty ciągle mam mdłości i lekką biegunkę.
Mam nie jeść, dużo pić i czekać na wizytę u lekarza w poniedziałek...
napisał/a: fidel7 2007-11-03 15:53
Kamienie żółciowe prowadzą do całkowitego zablokowania odpływu żółci więc nie można zwlekać i jak najszybciej je usunąć. Głowa do góry będzie dobrze, nic jak tylko życzyć zdrowia, ważne ze wiadomo co ci jest.