czy to tachykardia ? nie wiem co robić !

napisał/a: magda19952 2013-11-08 23:55
Witam :)
mam 18 lat i moja historia zaczeła sie w lutym tego roku, kiedy miałam anginę lekarka wykryla u mnie szmery nad sercem, dostałam więc skierowanie do kardiologa. Pani kardiolog zrobiła mi badania, m.in EKG, Echo serca oraz Holter EKG . w badaniu echokardiograficznym wyszło mi że w zastawce mitralnej przedni płatek mitralnym mam nico wydłużony, podczas skurczu ugina on sie w części środkowej ok 0,2 - 0,3 cm w głąb jamy lewego przedsionka, pani kardiolog kazałam mi sie tym nie martwić bo reszta była okej..zaś w badaniu Holter EKG wyszło, że średnia częstość rytmu wyniosła 87 - rytm zatokowy . minimalna częstość skurczu wynosiła 46, maksymalna zaś 175(tachykardia zatokowa) . zarejestrowano jedno pobudzenie nadkomorowe . Epizody ST (minut) 23. Maksymalna zmiana ST wynosiła -1,9 i wystąpiła podczas tachykardii. mam też blok przedsionkowo-komorowy.
Po tych wszystkich badaniach dostałam skierowanie do placówki zaburzeń serca, gdzie zostałam potraktowana bardzo źle . Pan doktor stwierdził że nic mi nie jest ( nie badając mnie, miał tylko te wyniki ) powiedział, że to wszystko jest spowodowane tym ze jestem wrażliwa i kazał mi pić dużo płynów i spożywać normalnie Concor Cor 1,25 wedle zaleceń wcześniejszej Pani kardiolog .. nie wiem co mam dalej robić, a czuje że nie jest dobrze..
jesli chodzi o to jakie mam objawy to mam częste bóle/kłucie w klatce piersiowej, ostatnio zdarza mi sie że przez chwile nie moge złapać powietrza, kiedy sie stresuje (a dość często to robie) oraz wykonuje jakąś prace fizyczną moje serce " wariuje " .. czuję jakby miało mi zaraz " wyskoczyć " , odczuwam też dziwne mrowienia/ drgania w sercu .. robiłam badania na TSH, magnez,potas,sód i wszystko jest okej .. proszę o jakieś porady. Pozdrawiam :)
napisał/a: kakaowe oczko 2013-11-13 22:15
witam,
blok przedsionkowo-komorowy którego stopnia?
czy podobne bóle,mrowienia, kłucia pojawiały się przed anginą? jak była leczona?
chorujesz na coś przewlekle?
przyjmujesz leki inne niż concor cor?

czy podczas wysiłku pojawia się uczucie duszności, trudności w łapaniu powietrza bądź uczucie bólu/pieczenia w klatce piersiowej?
czy pojawiały się omdlenia/zasłabnięcia?
napisał/a: magda19952 2013-11-23 16:32
nie jestem w stanie powiedzieć którego stopnia mam blok ponieważ zostałam poinformowana tylko że impuls napotyka w komorze jakąś przeszkode i rozchodzi sie .
od dawna miałam dziwne kłucia w kladce piersiowej jednak to lekceważyłam.
na anginę lekarz wypisał mi Duomox i po jakimś czasie wszystko było dobrze .
nie przyjmuję żadnych innych leków oprócz Concor Cor 1,25 oraz nie choruje przewlekle na nic .
tak, podczas wysiłku mam uczucie duszności i jest mi trudno złapać oddech, pieczeń w kladce piersiowej nie odczuwałam nigdy .
w ciągu ostatnich 2 miesięcy zemdlałam jeden raz
napisał/a: magda19952 2013-12-02 01:14
warto może też powiedzieć że mam nagłe napady gorąca, najczęściej wtedy pojawiają mi sie czerwone plamki na klatce piersiowej, skroniach i prawym policzku . jednak TSH mam w porządku
od pewnego czasu odczuwam tez drętwienie prawej nogi, zazwyczaj trwa to sekundy