Czy to świerzb ?

napisał/a: sugoi 2012-05-15 23:10
Witam.

Mam 13 lat. Od jakiegoś czasu mnie i moją matkę swędzi całe ciało.
Dziś pokazała mi swoją rękę całą w krostkach i plamkach, ja także coś takiego mam, lecz trochę lżejsze.
Objawy nasilają się po kąpieli. Biorę 20-minutowy prysznic 2 razy dziennie, w sobotę biorę godzinną kąpiel w wannie. Dbam o swoją higienę itp. Jestem chłopakiem.
(Zdjęcia wychodzą w okropnej jakości, więc opiszę) Mam jakieś krostki, na dłoniach to małe krostki gęsto rozsiane, są koloru skóry. Po bliższym przyjrzeniu się widać malutkie wgłębienie pośrodku. Na prawej ręce mam dość małe coś, co przypomina strup, lecz jest to zaczerwienienie z dużą krostką z dziurką w środku, a obok znajduje się krostka w kolorze tego zaczerwienienia. Dodatkowo często czuję ruch pod skórą, ale to raczej nie to.
Nie przyglądałem się, ale matka ma ich o wiele więcej i są koloru bordowego, chyba pozdrapywane. Ogólnie jej skóra wydaje się przesuszona.

Czy to świerzb i do kogo się z tym udać ? Możliwe, że większość z tych krost to wynik działania komarów.
napisał/a: piotrosiama 2012-05-15 23:25
Spróbuj porównać ze zdjęciami świerzbu jakie znajdziesz w necie i jeśli jest podobnie to najlepiej udać się do dermatologa.