czy to suchy zębodół?

napisał/a: daria19912 2014-06-01 18:49
Witam, bardzo pilnie proszę o poradę.
We wtorek (5 dni temu) miałam dłutowanie zatrzymanej ósemki. Nie dostałam antybiotyku. Przestrzegałam zaleceń (nie jadłam ani nie piłam nic gorącego, nie płukałam, nie paliłam, nie piłam alkoholu). Ciągle boli mnie cała szczęka i muszę brać leki przeciwbólowe. Ponad to zauważyłam że dziurka prawie cała zarosła jednak jest na milimetr otwarta i widzę tam coś białego (kość?) i czuje ciągle nieprzyjemny zapach z ust.
Czy to może być suchy zębodół?
Jeśli tak to czy wytrzymam z tym do wtorku do zdjęcia szwów?
I jak bardzo to jest poważne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-01 21:12
Witam.
Czy gorączkuje Pani ?
Jakie leki p. bólowe Pani przyjmuje ? Pomaga jedna tabletka czy potrzeba więcej ?
Myślę, że po ekstrakcji ósemki ból może się utrzymywać do ok. 5-7 dni, aczkolwiek powinien się minimalizować. Dziąsło jeszcze prawdopodobnie zarasta, więc akurat wolną przestrzenią nie należy się przejmować. Pojawiła się opuchlizna, wyciek z rany, wysoka gorączka, szczękościsk ?
napisał/a: daria19912 2014-06-01 21:17
Jeżeli chodzi o gorączkę to miałam 37.0.
Żadnej opuchlizny nie było od początku i nie ma.
Brałam ketonal, jedną co 8 godzin, pomagał w zupełności, później ibuprofen również pomógł ale na krócej.
Najbardziej martwi mnie nieprzyjemny zapach, jak dotknę wacikiem ranę to czuję na nim nieprzyjemną wydzielinę chyba ropy.. i w ustach również taki posmak
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-01 21:21
Wydaje mi się (na podstawie przedstawionych objawów), że może zbierać się ewentualnie jakaś ropa w minimalnych ilościach, aczkolwiek nie jest to pewne, gdyż nie widzę tego. Sugeruję, aby poszła Pani w miarę możliwości jutro do dentysty, który wykonywał zabieg, jeśli ból nie pozwala doczekać do wtorku. Być może sprawę załatwi antybiotyk i wkład z witaminy C (Nipas).Pozdrawiam
napisał/a: daria19912 2014-06-01 21:39
ból może i by pozwolił wytrzymać jednak boję się że może tam się zrobić coś poważnego.
Czyli uważa Pan/Pani że raczej to nie jest suchy zębodół?
Niestety chirurg który wykonywał zabieg jest tylko we wtorki, ale może mój stomatolog coś na to pomoże?
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-01 22:35
Zwykły stomatolog oceni czy powstaje tam wspomniany suchy zębodół i przepisze antybiotyk gdyby była taka konieczność.
napisał/a: nowiul 2014-08-09 17:40
Na Twoim miejscu od razu poleciałabym z tym do stomatologa nigdy nic nie wiadomo, a bez zdjęcia czy czegokolwiek ciężko jest powiedzieć czy to na pewno jest suchy zębodół.