Czy to stłuczenie, złamanie palca u stopy?

napisał/a: okus 2011-07-24 23:00
Witam!
Pięć dni temu miałam niefortunny wypadek. Chciała zdjęć z wysokiej półki jedną rzecz, weszłam na taborecik jedną nogą i schodząc drugą nogą źle na niej stanęłam. Ból straszliwy, palec (drugi zaczynając od największego) spuchł i zsiniał bardzo szybko, mogłam nim ruszać (chociaż z bólem). Ból zmniejsza się stopniowo każdego dnia, siność również :). Jednak po 5 dniu, od tak spuchł mi duży palec, ale nie boli. Czuje tylko takie lekkie drętwienie całej lewej nogi do kolana. Nie wiem co mam teraz myśleć? Do lekarza nie lubię chodzić jeżeli nie muszę, mogę powiedzieć, że mam lekką awersję:). Czemu spuchł mi duży palec i skąd to drętwienie? Może mi ktoś doradzi, albo skutecznie nastraszy to pójdę do lekarza:) Jakie mogą być powikłania nie leczenia stłuczonego/złamanego palca?
napisał/a: augustyn888 2011-07-25 09:37
Samego stłuczenia nie musi się Pani obawiać,nie powinno być żadnych powikłań.Natomiast są pewne wątpliwości co do tego, że palec od razu spuchł i zsiniał(siniak to wynik utworzenia się krwiaka),mogło dojść w takim przypadku do złamania paliczków.W takich przypadkach zazwyczaj nie zakłada się gipsu,i wszystko powinno dojść do normy po pewnym czasie.Jednak powinna Pani rozważyć wizytę u lekarza by zrobić zdjęcie RTG,na wypadek, gdyby była potrzeba interwencji chirurgicznej.Dlaczego spuchł duży palec?Właśnie na to pytanie może dostać Pani odpowiedź poprzez badanie RTG.Przez pewien czas mogą pomóc okłady z zimnego kompresu i jakieś środki przeciwbólowe(chociaż te ostatnie,jeśli ból nie jest zbyt silny,to niekoniecznie).Pozdrawiam:)
napisał/a: okus 2011-07-25 15:17
zibi bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź:) Nie lubię zażywać tabletek przeciwbólowych, tablety to dla mnie ostateczność- teraz daję radę bez nich. Dziś widzę znaczną poprawę, duży palec już nie jest spuchnięty, a ten drugi stopniowo mniej boli. Na razie chyba chyba nie pójdę do lekarza, zobaczę kilka dni a jak nie przejdzie to wtedy się wybiorę. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź:)