Czy to skręcenie kostki?

napisał/a: Yamakasi 2013-08-31 19:56
Witam!
Wczoraj grając w koszykówkę jakoś tak niefortunnie upadłem,że odgięło mi nogę na bok,od razu po tym upadku bolało mnie mocno noga,ale ból był do wytrzymania,zaczęło mi się robić słabo i niedobrze,po jakiejś godzinie wydało się już być wszystko ok,ból ustał i złe samopoczucie,nawet pod wieczór wróciłem jeszcze grać w kosza i pojeździć na rowerze,więc nie chciałem już odwiedzać lekarza.Ale dzisiaj czuję przy każdym kroku,jakby ktoś tak ściskał rwał mi kostkę do góry.I dzisiaj właśnie pod wieczór pojawił się obrzęk wokół kostki,nie jest to jakieś sine,tylko napuchła mi kostka.Chodzić mogę w miarę normalnie,ruszać nogą też i stawać na palcach,ale boje czy to może być skręcenie kostki?
napisał/a: kordian1 2013-09-01 16:35
Tak może to być skręcenie kostki.
napisał/a: Yamakasi 2013-09-01 19:06
Jutro postaram się wybrać do lekarza,tylko pytanie czy moja noga będzie w gipsie,czy niekoniecznie?Czytałem też że odchodzi się od tego typu leczenie-gdyż przynosi wiele negatywnych skutków.Jak to można w takim razie leczyć?
napisał/a: kordian1 2013-09-01 21:35
W zależności od stopnia skręcenia nogę można wsadzić w gips, szynę gipsową, stabilizator lub po postu oszczędzać.