CZY TO SCHIZOFRENIA!

napisał/a: perełko 2013-01-09 23:29
witam, potrzebuję porady
od pewnego czasu mam takie stany, urojenia, nie wiem już czy coś jest prawdą czy sobie tylko tak wmawiam, wymyślam jakieś sytuacje niestworzone dopowiadam sobie różne rzeczy które stają się tak realne że żadne przekonywania bliskich że jest inaczej że się mylę - się nie liczą, przez to moje relacje z najbliższymi stają się coraz gorsze, kłócę się z nimi, przez te moje urojenia pogłebia się moja depresja, może właśnie stąd te urojenia, wszystko sie wiąże z tym że to ja jestem beznadziejna że jakieś zachowania osoby na której bardzo mi zależy ja interpretuje całkiem inaczej, w pracy jestem bez jakichkolwiek chęci, bo myśle tylko o jednym, nie uśmiecham się już prawie wcale, wieczorami tylko płaczę, wmawiam sobie coś, to trwa zazwyczaj kilka dni, i nagle później wszystko mija, tak jakby w mojej głowie siedziała inna osoba która nagle znika do następnego razu, bo mimo że wiem że to są bzdury i tylko moje wymysły to za jakiś czas ten stan znowu wraca i znów wymyślam kolejne bzdury, do tego mam strasznie obniżone poczucie własnej wartości a właściwie to chyba go nie mam już wogóle, czy to początki schizofrenii (mój ojciec na nią chorował pod koniec swego życia) czy może cos innego, czy ja jestem nienormalna? czy powinnam się leczyć?
weronikakowalska46
napisał/a: weronikakowalska46 2013-01-20 14:25
Poczytaj na http://schizofrenia.net.pl/
Powinieneś tutaj znaleźć odpowiedzi na część pytań.
napisał/a: blokowany 2013-10-29 15:21
Witaj, czy masz wrażenie że w głowie pojawiają sie nie twoje myśli ?
Czy wydaje Ci się że ludzie których spotykasz mówiący do siebie jakby mówili momentami o Tobie?
Czy słyszysz głos w głowie innej osoby ?
czy słowa innych są dla ciebie ważniejsze od twoego własnego zdania, słysząc kogoś ulegasz sugestii czy zadajesz pytania, drążysz temat ?
Kasssika
napisał/a: Kasssika 2014-02-17 12:35
Objawy, które opisujesz niekoniecznie muszą od razu oznaczać schizofrenię. Może to być najzwyklejsze przemęczenie. Najlepiej przebadać się jednym z takich testów: http://schizofreniatest.pl/
napisał/a: ~Anonymous 2016-11-20 19:53
myślisz ze chorujesz bo ojciec chorowal i wmawiasz sobie chorobę choć powinnas odpowiedzieć sobie na pytania zadane wcześniej bo jeśli tak jest to powinnas skonsultować się z psychiatra