Czy to schizofrenia ?

napisał/a: steel_rider 2012-05-15 15:52
Witam .

Od pewnego czasu moja koleżanka wykazuje się dziwnymi zachowaniami. A mianowicie ma wrażenie , że widzi aury ludzi , że ma moc zmieniania ich . Dokładnie może opisać ich kolory , kto jakie ma . Ma wrażenie ,że przeczuwa , gdy wydarzy się coś złego . Wydaje jej się , że ściga ją tajna organizacja , ze względu na jej moce . Chcą ją porwać i użyć jej do celów zagłady świata . Nachodzą ją myśli , ze jest prorokiem , mentorem . Ona może zbawić świat . Ma omamy wzrokowe i wydaje się jej , ze to jest prawda , np. widzi osoby , których nie ma . Twierdzi ze czyta w myślach oraz umie przesyłać je innym .Widzi przez ściany. Mówi , ze widzi cienie tańczące na ścianie oraz twierdzi , ze jest demonem i bywała w piekle. Unika wychodzenia z domu i chce się odizolować od społeczeństwa. Opowiadała , ze brała leki na nerwice i depresje i ze nie chce,aby to się powtórzyło. Twierdzi , ze ma zdolności nadprzyrodzone , widzi w ciemności . Uważa się za lepszych od innych . I chce manipulować jedna , słabszą osoba . Drobne niepowodzenie wywoływało u niej złość , histerie , gniew. Ma zmienne stany , np. jest szczęśliwa , a zaraz jest przygnębiona. Jej idolem jest Sapkowski . A jej inspiracja życiową jest wiedźmin. Pisze książkę gatunkowo podobna do owego dzieła , i stara się tak żyć .

Czy to może być schizofrenia lub psychoza ? Jak mam jej pomóc , dodam , iż zupełnie bez powodu zarzuca mi , że zniszczyłam jej życie i nie ma ze mną kontaktu .