CZY TO SĄ OBJAWY NERWICY?czy coś innego? PROSZE O PORADĘ

napisał/a: ewak.ewak 2014-04-18 13:18
Witam, moj problem jest dość złożony, trwa to juz dośc długo, jednak od jakiegoś czasu jest naprawdę nieciekawie, mam następujące objawy:
- bol głowy(ucisk, najczęściej z tyłu, czasem przechodzi na część skroniową, długotrwały, nieraz cały dzień, takie uczucie jakbym miała za ciasny kask za głowę założony)
- zawroty głowy
- problem z oddychaniem -nie mogę głęboko i swobodnie odetchnąć przez co szybko sie męczę
- problem z koncentracją
- czasami mylą mi sie wyrazy, cos innego chce powiedzieć a coś innego mowie
- sztywnienie nóg(idę jest ok. a za chwilę robią sie sztywne)
- żle sie czuje w miejscach typu. kościół, sklep, bank, itp - robi mi sie słabo i duszno, uczucie jakbym miala zemdleć
- czasami mam taki stan jakbym sie "zawieszała"
- boje sie sama wychodzic w obawie,ze mogę źle sie poczuc( a przeciez musze normalnie funkcjonować, ale ciężeko)
Mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa, ale polowa tych dolegliwości na pewno z tego sie nie wzięła.
Czy ktos z Was ma podobnie? co lekarz Wam stwierdził?
z góry dziękuje za pomoc:)
napisał/a: aniolek27 2014-04-18 13:31
Hej ewak ewak,jeśli znalazłaś się tutaj pewnie podejrzewasz,że to coś z nerwami może być związane...Piszesz,że trwa to dość długi czas tzn..?Z tych objawów co opisujesz mam prawie wszystko,oprócz tej zawieszki jak piszesz,a jeśli chodzi o nogi to mnie czesto bolą łydki..Oczywiście u mnie to trwa ponad 2 lata i stwierdzono u mnie nerwice,choć ja nadal źle się czuję jakoś muszę funkcjonować,mam te objawy co piszesz i wiele,wiele innych.A robiłaś jakieś badania?Lekarz w Twoim przypadku coś stwierdził?Wiesz ja nie jestem lekarzem więc nie stawiam diagnoz,może to być nerwica,lub jej początki nie wiem jak długo masz te objawy,więc jeśli mogła byś napisać coś więcej było by lepiej stwierdzić co tak naprawdę się dzieje...Wiesz u mnie jest lęk,nie wiem czy ty też tak masz,bo ja np nawet w domu źle się czuję nie mówiąc już o miejscach publicznych..Jeśli napiszesz coś wiecej,w jakich okolicznościach to się zaczeło,może czy miałaś jakieś stresujące przeżycia,może ja lub moje koleżanki z mojego forum będą w stanie napisać coś wiecej..
PS-Uznałam,że jesteś dziewczyną jeśli nie to przepraszam za takie zwroty...Bo z twojej pisowni nie moge stwierdzić tego jednoznacznie:)..
napisał/a: ewak.ewak 2014-04-18 13:58
dziękuję za odzew:)
tak jestem dziewczyną:)
moje dolegliwości trwają (te powyżej opisane) okolo 2 lat, wcześniej miałam inne, ale juz nie wystepują(np. uczucie kuli w gardle i w związku z tym problem z przełykaniem śliny), duszności podczas snu(pogotowie przyjeżdżało x, jak dostałam zastrzyk uspokajający było ok), ale jak pisze to juz nie wystapiło od ponad 3 lat.
Tak, miałam przeżycia i nadal mam problem, którego na dzień dzisiejszy nie da sie rozwiązać i sie nim zamartwiam.
Mam lęki o bliskich, ze cos komos sie stanie, itp.
Myślę,ze nie mam depresji, troche o niej czytałam, ale do nerwicy mi to pasuje
Badania robiłam tylko pod kątem neurologicznym( na zawroty i bole głowy), ale nic nie wykazały. Dopiero zbieram sie by iśc do psychiatry, ale boję sie tej wizyty- stwierdzenia choroby:(, ale jak dłużej tak będzie to muszę, mam pracę, rodzinę, muszę być zdrowa:)
napisał/a: aniolek27 2014-04-18 14:09
No właśnie przede wszystkim tego co my chcemy to być ZDROWYM..U mnie raz lepiej raz gorzej,objawy trwają 24h,i też się tak męczę..Staram się to ignorować ale jakoś nie wychodzi..Też byłam u psychologa bardzo mi Pani pomogła,ale później moja psycholog była chora odwołała wizyty na miesiąc,i tak po tym już do niej nie poszłam,bo w sumie 100 za wizytę i szczerze nie stać mnie na taki wydatek a by wyzdrowieć raz na tydzień na początku trzeba by było chodzić..Ja tak samo miałam przeżycia i nadal to wszystko we mnie jest...Ale dobrze,że idziesz do lekarza w końcu jest od tego by pomagać...Ja miałam tyle objawów,ataków,że dnia by mi nie starczyło na opisywanie:)..i też x razy byłam na pogotowiu,teraz ze wstydu tam bym nie pojechała,bo już patrzeli na mnie jak na...:)...3maj się...Musi być dobrze!!