Czy to refluks?

napisał/a: JMP 2007-08-20 20:16
Proszę o pomoc.
Cały dzień, praktycznie bez przerwy odbija mi się. Nie ważne czy coś zjem czy nie.
Mam lekkie objawy choroby refluksowej ale nie do końca.
Mam uczucie czegoś obcego w przełyku oraz nadmierne odbijanie się. Źle się czuje i czasem głowa mnie pobolewa. Nie mam zgag. Brzuch ew. nadbrzusze też mnie nie boli.
Co to może być??

[ Dodano: 2007-08-22, 16:02 ]
To może chociaż ktoś by powiedział ile dni leczy się refluks? Tak aby objawy ustąpiły?
napisał/a: Izka1 2007-08-23 12:23
Hej!! Refluks to choroba,którą cięzko wyleczyć i częst towarzyszy przez bardzo dlugi czas.Nie ma czasu,w którym tą chorobę się leczy.Po prostu skoro ustępuje to dobrze i wtedy odstawia się leki.Wiem,że bardzo pomaga Lanzul S,ale powinienes!as najpierw skonsultowac sie z lekarzem,aby o Cię zdiagnozował.
napisał/a: JMP 2007-08-23 14:07
Dziękuje Ci za odpowiedz.
Lekarz niestety nie wie co mi jest i nie wysłał mnie na badania.
napisał/a: mężatka 2007-08-23 16:47
Miałam przez parę lat to samo.Takie puste odbijania i cofanie się treści żołądka do przełyku.
Miałam robioną 2 razy gastroskopię i wyszedł stan zapalny błony śluzowej żoładka i cofanie się żółci do żołądka.Badania mnie wymęczyły totalnie.Po drugiej gastroskopii w nocy zemdlałam z bólu.
Brałam przez rok czasu lanzul itp. ,leki te mało co działały.
Dziś wiem,że przez te lata moim problemem było to,że byłam cały czas spięta.
Wystarczyło się poruszać,zaczęłam jeździć znów na rolkach,a problem zniknął jak ręką odjął.
Oczywiście nie mamy takich samych organizmów i moje przyczyny nie muszą być przyczynami Twoich dolegliwości.Warto jednak zwrócić uwagę,na wartość ruchu dla naszego organizmu.
Ruch sprawia,że nasze narządy są lepiej ukrwione,nastepuje lepsze wydzielanie enzymów,hormonów,jest lepsza przemiana materii i my lepiej się czujemy
Pozdrawiam.
napisał/a: JMP 2007-08-23 17:52
Dziękuje. Ja mam tylko puste odbijanie. Nie czuje by coś się cofało.
Zaczyna mnie boleć lewa strona klatki piersiowej i ramię. Nie wiem co się dzieje a raczej nikt nie chce mi pomóc :(
napisał/a: fidel7 2007-08-24 19:26
Ja tak samo, tylko zwykłe odbijanie. Ale to wcale nie swiadczy o refluxie powiedział mi dobry chirurg. Ja przez cały rok jadłem smażone, piłem codziennie litr cocacoli i niezdrowy styl życia poźno kolacje. Musisz skonczyc koniecznie z gazowanymi napojami, ze smażonymi frytkami i innymi tego typu rzeczami oraz nie kłąść sie po jedzeniu zaraz i kolacja max do 19- 3 h przed snem. Idź do lekarza niech ci wypisze HELICID 20 albo w tabletkach ale lepiej w ampułkach do picia i powinno troche pomóc. A jak nie to zrób sobie badanie kału na pasozyty czy nie ma jaj np lamblia takie rzeczy powoduje . Jeśli nie to do specjalisty czyli:GASTROENETROLOGA. Niczym sie nie przejmuj powinno pomóc;)
napisał/a: Davenport 2007-08-31 09:33
JMP napisal(a):Dziękuje. Ja mam tylko puste odbijanie. Nie czuje by coś się cofało.
Zaczyna mnie boleć lewa strona klatki piersiowej i ramię. Nie wiem co się dzieje a raczej nikt nie chce mi pomóc :(


u mnie to samo: takie napowietrzanie żołądka. odczuwam wówczas ciężar i robienie czegokolwiek, lub mówienie sprawia mi problem:P...dopiero jak mi się odbije----jest to powietrze bezzapachowe :), dopiero wówczas odczuwam ulge! niestety tych odbić na przestrzeni dnia mam dość sporo i to właściwie niezależnie od jedzenia.

Jeżeli chodzi o te bóle w klacie tak po lewe stronie, to z początku myślałem, że to serce. że mi mięsień sercowy padł i jestep w kropce:P. dopiero po czasie zorientowałem się, że to z żołądka może iść!

jedzenie mi się nie cofa, mam świetny stolec, kłucia w żołądku nie odczuwam, tylko to powietrze!!! gdybym jakoś mógł to wyeliminować byłoby super!!!
napisał/a: fidel7 2007-08-31 09:50
czy masz moze takie objawy:
-uczucie kwasu lub goryczy w ustach
-nieprzyjemny zapach z ust
-wrażenie cofania się pokarmu z żołądka do przełyku, odbijanie się
-nudności
-ból zamostkowy
-pieczenie za mostkiem
-ból w dołku podsercowym
-wzdęcia brzucha
-uczucie ciężkości po posiłku
-chrypka ??
napisał/a: Davenport 2007-08-31 09:50
JMP napisal(a):
Mam uczucie czegoś obcego w przełyku oraz nadmierne odbijanie się. Źle się czuje i czasem głowa mnie pobolewa.

ciało obce w przełyku. też to odczuwam, taką kluske ślinową jakby. dotychczas łączyłem ją z moją wilgotną (zapaloną?) błoną śluzową, lecz to również może być powiązane z żołądkiem.

ta gruda ślinowa to mnie tak wkurza czasami!!! grrrrr

[ Dodano: 2007-08-31, 11:11 ]
czy masz moze takie objawy:
-uczucie kwasu lub goryczy w ustach--------nie, hmmm czasem troche gorczycy.
-nieprzyjemny zapach z ust-----------nie
-wrażenie cofania się pokarmu z żołądka do przełyku, odbijanie się--------nie
-nudności------------nie
-ból zamostkowy-------------------------
-pieczenie za mostkiem----------------- te 3 razem: ból, kłócie, odrętwienie mojej lewej strony serca, najczęściej lewa górna strona( rzadko prominiuje na ramię)...zdarzają się jakieś dziwne wybuchy lol, sensacyjne zachowania, po których po niedługim czasie nie ma najmniejszego śladu...ale kiedy to się dzieje to sobie mowisz: ojej!, ze mną jest naprawde źle :)
-ból w dołku podsercowym-------------
-wzdęcia brzucha-----------tak
-uczucie ciężkości po posiłku-------tak
-chrypka ??-------nie
napisał/a: sabuska27 2008-09-27 01:01
a co masz za dziwne wybuchy ? bo chyba mam to co ty ale nie umiem tego opisac ;/

Davenport napisal(a):
JMP napisal(a):
Mam uczucie czegoś obcego w przełyku oraz nadmierne odbijanie się. Źle się czuje i czasem głowa mnie pobolewa.

ciało obce w przełyku. też to odczuwam, taką kluske ślinową jakby. dotychczas łączyłem ją z moją wilgotną (zapaloną?) błoną śluzową, lecz to również może być powiązane z żołądkiem.

ta gruda ślinowa to mnie tak wkurza czasami!!! grrrrr

[ Dodano: 2007-08-31, 11:11 ]
czy masz moze takie objawy:
-uczucie kwasu lub goryczy w ustach--------nie, hmmm czasem troche gorczycy.
-nieprzyjemny zapach z ust-----------nie
-wrażenie cofania się pokarmu z żołądka do przełyku, odbijanie się--------nie
-nudności------------nie
-ból zamostkowy-------------------------
-pieczenie za mostkiem----------------- te 3 razem: ból, kłócie, odrętwienie mojej lewej strony serca, najczęściej lewa górna strona( rzadko prominiuje na ramię)...zdarzają się jakieś dziwne wybuchy lol, sensacyjne zachowania, po których po niedługim czasie nie ma najmniejszego śladu...ale kiedy to się dzieje to sobie mowisz: ojej!, ze mną jest naprawde źle :)
-ból w dołku podsercowym-------------
-wzdęcia brzucha-----------tak
-uczucie ciężkości po posiłku-------tak
-chrypka ??-------nie
napisał/a: tomciogo 2009-07-07 18:36
Czy kto kolwiek z Was, ma przykry zapach z ust przy refluksie? Bo dzisiaj lekarka pierwszego kontaktu, powiedziała, że jestem chory na refluks, temu mam problem z nieświeżym oddechem. Robiłem badania na Helikobacter, Lambrie, pasożyty i takie tam, i się okazało ze jestem zdrów jak ryba, według tych badań. Wyszło na to, że musze być chory na refluks. Oprócz przykrego zapachu, mam również objawy takie jak: częste gazy i czasami mi sie zdarza ze po zjedzeniu jedzenie podbija mi do przełyku, ale ten obiaw zdarza mi sie rzadko(ok.2-3 razy w tyg.)
Stomatolog wykluczył że przykry zapach z ust u mnie to przez zęby lub dziąsła.
napisał/a: ata28 2009-07-07 22:52
Mam refluks, ale nie mam problemu z oddechem.Miałeś robioną gastroskopię?
Próbowałeś brać cynk ? Koleżance minął nieswieży oddech , jak brała