Czy to refluks?

napisał/a: Kilianka 2015-11-04 08:48
Dzień dobry, od jakiegoś czasu męczy mnie złe samopoczucie i chciałabym się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że to refluks.
Problem zaczął się kilkanaście dni temu, kiedy pewnego popołudnia zaczęłam odczuwać jakby zgagę, ból w przełyku i silne nudności. Po niecałej godzinie wszystko przeszło, ale zaczęło pojawiać się każdego dnia o różnych porach.
Od kilku dni taka sytuacja powtarza się codziennie po śniadania (zazwyczaj wypijam herbatę, po której wszystko jest w porządku, a później jem jogurt z płatkami i bananem lub kanapki z żółtym serem i salami, i zaraz po tym zaczynam odczuwać dyskomfort w gardle). Czasami pomaga zjedzenie czegoś jeszcze, ale nudności i ucisk w gardle i tak po pewnym czasie wracają.
Początkowo byłam pewna, że to wina tabletek antykoncepcyjnych (Naraya), ponieważ nigdy wcześniej nie przyjmowałam takich tabletek, a te objawy pojawiły się po kilkunastu dniach od rozpoczęcia opakowania. Dokończyłam blister i odstawiłam tabletki (dziś mija tydzień od odstawienia), ale złe samopoczucie nie mija.
Odżywiam się prawidłowo - unikam tłustych lub mocno przyprawionych potraw, piję głównie wodę i herbatę. Nie palę, alkohol spożywam sporadycznie.
Proszę o poradę.
napisał/a: mójbrzuch 2015-11-05 07:45
Witaj, czy podczas tych dolegliwości masz uczucie jakby chciało Ci się "odbić" ale nie do końca jest to możliwe?
Może to być refluks przełykowy. Sam się z nim męczę po antybiotykach które brałem. Pomagają niedrogie tabletki do ssania Maalox.
napisał/a: Kilianka 2015-11-06 08:46
Odbija mi się raczej normalnie, tyle że częściej i czasem sama prowokuję "odbicie się", bo to odrobinę zmniejsza dyskomfort.
napisał/a: mójbrzuch 2015-11-07 07:44
Kilianka napisal(a):Odbija mi się raczej normalnie, tyle że częściej i czasem sama prowokuję "odbicie się", bo to odrobinę zmniejsza dyskomfort.

Próbowałaś tych tabletek?