Czy to rak?

napisał/a: marcint1 2007-04-25 13:45
Witam.
Jakieś 2 miesiące temu miałem bole w klatce piersiowej. a boku, z tyłu, w środku i na zewnątrz. Dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej. I wszystko idealnie... nawet byly badane dolne partie pluc i lekarz powiedział ze nie widzi nic złego. W końcu zwaliliśmy bóle na nerwicę (którą mam napewno) i po paru dniach jak już się nie martwiłem bóle całkowicie ustały.

od jakiegoś miesiąca, dwóch, może trzech, boli mnie co rano grdło. w zime to było normalne, przeziębienia, zimne i suche powietrze. Ale boli do tej pory. Teraz już znacznie mniej, czaem przestaje czasem się nasila. PAlę papierosy od jakichś trzech lat. Przy zapaleniu papierosa nasilał się katar ... ten katar spływał po gardle (może dlatego ten ból). PRzestałem palić na tydzień, al katar i gardło nie przestały całkiem boleć (było po prostu bez tych nasileń co przy fajce). Wciągałem w między czasie tabakę (przez jakies 2 tyg, rzucałem palenie) ona niszczy pewnie śluzowke, a jak spływa do gardła to pewnie i podraznia gardlo. No ale to jeszcze chyba nic bardzo niepokojącego.

Najgorsze, ze od kilkunastu dni zauważam krew w ślinie. Jak wypluje sline z ust to jest brazowo-czerwona. Z regółey ma tylko takie "pasy" tego koloru. I tak kilka razy zbiore sline i wypluje i pózniej jest juz normalna. Jak probuje odchrząknąć, wypłukać czymś gardło i wypluć, to ni ma żadnych śladów krwi. Tylko jak się "sama nazbiera". Tu jest jeszcze możliwość, że to zepsuty ząb (a właściwie korzeń) - on trochę ze środka krwawi, dlatego mozę czasem tak jest? Jak dotknę go językiem i wypluje to jest taka właśnie mocno czerwona krew. Dziś rano zauważyłem kilka takich ciemnych "płytek" (ok milimetra) w tej ślinie... ale tak samo przy pierwszym wypluciu, przy drugim i trzecim jeszcze lekko rozowa, a pozniej nic. z gardla tez.
Czy taka krew z zęba może wyglądac jak własnie takie płytki? Zwlaszcza po nocy?

Katar mam dość "gesty" praktycznie bez jakichkolwiek śladow czegoś niepokojącego. czasem jak muszę "porządnie" dmuchnąć, to jest jakaś taka ciemniejsze płytka - jakby się oderwała z katarem.

Byłem dziś z tym u lekarza.
Bardzo dokładnie mnie osłuchał, mówi że na odsłuch nic złego nie ma.
Zbadał węzły chłonne, ponoć lekko powiększone, ale nie bolą.
Zbadał dokładnie gardło i powiedział, że "nienajgorsze".

Dostałem skierowanie na prześwietlene klatki. mam je jutro rano, popołudniu wyniki... Nie mogę sobie miejsca znaleźć, jestem kłębkiem nerwów.... czy myślicie że to rak? Bardzo się boje. W moim wieku to mozliwe? Ale slyszalem ze ponoc rak noso-gardla wysytepuj najczesciej u ludzi w wieku 16-30 .... W rodzinie kilka osob palilo, ale nikt nie mial raka. wszyscy dozywaja do min. osiemdziesiatki...