Czy to przerzuty do kości?

napisał/a: dronia 2011-01-02 14:38
Witam!
Piszę bo mam chorego tatę. to guz trzonu i ogona trzustki-T4N2M1. Przerzuty do wątroby. Cukrzyca insulinozależna.
Broblem ten naświetlil ostatnio mó brat- gdron.Jednakże pisze bo od wczoraj pojawił sie dziwny bół w lewej stopie a dzisiaj w prawej z obrzękiem. Podaje tacie tramal domięśniowo co 4 godziny. W zwiazku z tym mam pytanie czy mogą to być przerzuty do kości? Czy zakrzepica? Tata dostaje zastrzyki na zakrzepicę.Jednakże oprócz obrzęku ktory stopniowa mija, nic na stopie nie ma, żadnych zmian, zgrubień, stwardnień. A może to powikłanie po cukrzycy tzw. stopna cukrzycowa?
Prosze o jakąś podpowiedż.
Pozdrawiam
napisał/a: augustyn888 2011-01-02 19:22
dronia napisal(a):Witam!
Piszę bo mam chorego tatę. to guz trzonu i ogona trzustki-T4N2M1. Przerzuty do wątroby. Cukrzyca insulinozależna.
Broblem ten naświetlil ostatnio mó brat- gdron.Jednakże pisze bo od wczoraj pojawił sie dziwny bół w lewej stopie a dzisiaj w prawej z obrzękiem. Podaje tacie tramal domięśniowo co 4 godziny. W zwiazku z tym mam pytanie czy mogą to być przerzuty do kości? Czy zakrzepica? Tata dostaje zastrzyki na zakrzepicę.Jednakże oprócz obrzęku ktory stopniowa mija, nic na stopie nie ma, żadnych zmian, zgrubień, stwardnień. A może to powikłanie po cukrzycy tzw. stopna cukrzycowa?
Prosze o jakąś podpowiedż.
Pozdrawiam


Z klasyfikacji tego guza wynika że występują odległe przerzuty,być może że właśnie może to następować w kończynach dolnych.Jednakże z uwagi na to że tata choruje na cukrzycę,co również ma związek z tą chorobą,być może to przyczyna cukrzycy.Należy o tym poinformować lekarza.
napisał/a: Vieri 2011-01-02 19:44
Witam,

Mało prawdopodobne jest by był to przerzut (przerzuty w kończynach są rzadkością). Natomiast przyczyna leży w obrzęku lub cukrzycy. Zgodnie z zaleceniem jak wyżej należy skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam