Czy to początki schizofrenii?

napisał/a: piotrel1 2011-08-25 17:57
Mam 17 lat. Od kilku lat mam takie dziwne zachowania:
- rozmawiam z Bogiem. Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że to po prostu modlitwa, ale ja to robię bardzo często w ciągu dnia i wierze, że jeśli się nie pomodlę o coś to to się stanie (coś złego), a do tego robie to głośno (bo tak po prostu musze) i ktoś czasami może to usłyszeć,
- czasami pomyśle sobie o czymś o czym nie chciałem, np że ktoś jest głupi...
- w tym roku zauważyłem, że mam problemy z rozumowaniem w sensie, że jak oglądam telewizor to czasami się muszę zastanowić nad tym co powiedział aktor,
- czuję, że moja pamięć jest słabsza,
-mam też dziwne ruchy głową, czyli muszę się gdzieś spojrzeć, np na ściane mimo ze nie chcę, ale to mogą być tiki.

W internecie przeczytałem trochę o shizofrenii i niektóre objawy pasują. Nie mam takich objawów jak niektórzy napisali, że wierzą, że ktoś ich obserwuje, albo że wszyscy wokół o nich myślą, ale może to są późniejsze objawy. Wiem, że może jestem przewrażliwiony i przesadzam, ale uważam, że moje zachowanie nie jest normalne i chciałbym wiedzieć, czy to początek shizofrenii. Jeśli nie to co to może być.

Proszę Was o odpowiedź !!! Z góry dziękuję
napisał/a: atanasis 2011-08-30 21:15
Spokojnie, nie masz schizofrenii. Przede wszystkim - schizofrenik żyje w swojej rzeczywistości, którą całkowicie akceptuje. To znaczy, że nie kwestionowałbyś swoich objawów i nie zastanawiałbyś się nad tym, czy jesteś chory. Schizofrenik uznaje swoje wytwórcze objawy (głosy, prześladowania, wyobrażenia) za całkowicie naturalne, codzienne i nie budzące wątpliwości.

Doszukiwałbym się za to u Ciebie nerwicy natręctw. Lub właściwie jej początków. Zamiast czytać o tym na internecie i zastanawiać się, udaj się do psychiatry. Przyjmują bez skierowania.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-10 20:41
Witaj,tez mysle ze to predzej początki nerwicy natrectw(nn).