Czy to owsiki? Kilka pytań.

napisał/a: jepet95 2015-01-05 02:09
Witam, mam 20 lat, dzisiaj w kale zauważyłem bardzo ruchliwa, wijąca sie gliste. Długości ok. 1 cm (raczej nie dłuższa), bardzo cienka, białego koloru. Nigdy wczezniej nie miałem tego typu problemu. Jest to pierwszy taki incydent. Kilka dni temu na papierze toaletowym zauważyłem malutkie ślady krwi, nie z kału lecz pochodzące od wycierania tyłka- problem sam zniknął. Wracając do robaka to zazwyczaj sprawdzam kał i pierwszy raz cos takiego zauważyłem. Nie mam żadnych innych objawów owsików tzn swędzenia odbytu, śpię dobrze, nie mam nudności ani braku apetytu.
Czy mozliwe ze byłby to jednorazowy incydent czy jeśli zauważyłem juz jednego robaka to oznacza ze jest problem?
Czy moze to byc cos gorszego niż owsiki?
Czy owsiki to cos typu przeziębienie tzn. Wyleczone i problem z głowy czy kończą sie jakimiś uszkodzeniami, zmianami itd?
Jak długo trwa leczenie?
Do jakiego lekarza sie udać?
napisał/a: piotrosiama 2015-01-05 04:28
Moim zdaniem należy rozpocząć od badania kału na obecność w organizmie pasożytów.
napisał/a: jepet95 2015-01-05 12:36
Rozmawiałem z lekarzem, wszystko opisałem. Powiedzial ze nie robić badań bo jeżeli widziałem jednego to oznacza ze sa.

Powiedział zeby nie podejmować leczenia lekarstwami tylko zeby szczególnie dbać o mycie rąk, wyprać wszystkie majtki, kołdrę i pościel. Spac w obcisłej bieliźnie i przez tydzien zmieniać ta bieliznę oczywiście codziennie i prześcieradło tak samo i po tygodniu koniec.

Co Wy na to?