Czy to od zęba?

napisał/a: weroooooo 2016-02-25 23:07
Witam! Mój problem zaczął się w październiku 2015r. Początkowo był to jakby ból jednego migdalka promieniujacy do ucha. Przeczekalam 3tyg po czym udalam się do laryngologa - ten stwierdził zapalenie zatok, zapisał leki i tyle - dużej różnicy po nich nie było, więc zasiegnelam opinii innego lekarza który trochę zmienił terapię (m.in. zlecił antybiotyk) i przez kilka dni było naprawdę dobrze, po czym w momencie, gdy się dowiedziałam że to mogą być objawy nowotworu, dolegliwości wróciły (mam skłonności nerwicowe). Później badalo mnie dwóch innych laryngologow, zrobilam tympanometrie, CT zatok - bez większych odchylen. W międzyczasie okazało się że mam jakąś deformacje stawu skroniowo żuchwowego o sugerowano że ten ból ucha to od tego, ale zdarza się że mam też dyskomfort przy polykaniu i odczuwamy go tylko po jednej stronie. Po tej stronie jednak mam 2 niewyrzniete ósemki, które kierują się na siódemki i jakoś w wakacje dolną szóstka mi się ukruszyla, a że nie bolala - bardzo rzadko po nagryzieniu to jakoś się nie spieszylam do dentysty - w listopadzie się okazało że jest duuuza dziura - pani stomatolog chcąc uniknąć leczenia kanalowego założyła opatrunek na 3mies - bylam na początku lutego na jego usunięcie i jednak mam leczenie kanałowe - kilka dni przed wypełnieniem kanałów dolegliwości praktycznie ustąpiły, ale po wizycie (3dni temu) pojawiły się znowu, chociaż połykanie nie jest aż tak uciążliwe. Mam też wrażenie jakby połowa twarzy i szyi były lekko opuchniete.

Proszę o radę czy czekać na wyciszenie sie tego stanu po leczeniu kanalowym czy szukać gdzie indziej przyczyny?
Dodam że ta szóstka się całą sypie, popekala całą ściana i obecnie mam cement założony i za tydzień będę mieć robiona koronkę.
Pozdrawiam!
napisał/a: weroooooo 2016-02-25 23:13
Zauwazylam też że o wiele więcej zmian skórnych mi się pojawia właśnie po stronie tej szostki, czasem mam uczucie sztywności tej części szyi - w RTG wyszło zniesienie lordozy szyjnej tak poza tym
napisał/a: zuzanna_k 2016-03-02 11:36
a co stomatolog na to?