Czy to objaw prostaty?

napisał/a: lukajm 2012-12-25 22:05
Witam,
mam taki problem:
słaby strumień moczu, często muszę oddawać mocz na raty szczególnie w końcowej fazie mikcji, dosyć często muszę odwiedzać WC w celu opróżnienia się i często mam uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza, często mnie piecze ujście cewki moczowej.
I te problemy raz się pogłębiają a raz czuję poprawę.
Byłem u urologa zrobił USG na brzuchu i badanie per-rectum powiedział że nie mam prostaty ale przepisał mi lek na Łagodny rozrost gruczołu krokowego.
Nie wiem co o tym myśleć...
napisał/a: Vieri 2012-12-26 01:28
Witam,

Jeśli nie masz prostaty to zacząłbym się martwić...

Pozdrawiam
napisał/a: lukajm 2012-12-26 13:54
W sumie lekarz powiedział że to nie możliwe żeby mieć w wieku 19 lat prostatę.
Podejrzewa u mnie zwężenie cewki moczowej ale chyba jeszcze odwiedzę innego lekarza.
Ale czy zwężenie cewki moczowej może powodować takie objawy?
napisał/a: Vieri 2012-12-26 14:31
Witam,

Wszyscy faceci na świecie mają prostatę (no chyba, że nie mają bo została usunięta operacyjnie). Ja też bym zaczął od zakażenia.

Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-26 14:38
Ja proponuje wykonac posiew bakteriologiczny moczu ewentualnie wymaz z cewki moczowej ,a takze posiew bakteriologiczny nasienia by wykluczyc wlasnie zakazenia.
napisał/a: lukajm 2012-12-26 14:52
Dziękuje za odpowiedzi.
Dodam jeszcze że takie objawy utrzymują się od kilku lat ale że miałem stulejkę całkowitą to zwalałem na nią winę ale już od 4 miesięcy nie mam tego problemu i myślałem że po zabiegu to wszystko minie ale nie mija.
Od Urologa otrzymałem lek o nazwie "Apo-tamis"
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-26 15:11
Piszesz ze miales stulejke calkowita ,czesto sie tak zdarza ze bywa ona takze powodem lapania czestych infekcji po zabiegu jej usuniecia pewnie pozostala i stad opisywane objawy,dlatego nalezy wykluczyc ewentualne zakazenia wykonujac powyzsze badania.
Pamietajac aby badan nie wykonywac w trakcie przyjmowania jakis lekow czy to beda antybiotyki czy inne dzialajace preparty na nasz uklad moczowy by nie zafalszowac wyniku i nie zamaskowac patogenow chorobotworczych odpowiadajacych za zaakzenie i wystepowanie objawow,odczekac min 1,5-2 tyg
napisał/a: lukajm 2013-01-05 23:56
kirke napisal(a):Ja proponuje wykonac posiew bakteriologiczny moczu ewentualnie wymaz z cewki moczowej ,a takze posiew bakteriologiczny nasienia by wykluczyc wlasnie zakazenia.


Witam, przepraszam że po takim czasie odpisuję ale mam jeszcze pytanie.
1. Sam muszę zrobić wymaz cewki moczowej czy pielęgniarki w sanepidzie?
2. Jak wygląda oddanie nasienia? (W sensie takim, że w domu oddam do pojemnika i przyniosę czy to wszystko w sanepidzie?)
3. Czy od tych objawów możliwe jest że spuchły mi powieki dolne? Nie są sine ani czerwone tylko takie jakby woda się zbierała pod nimi i nie wiem czy to jest możliwe od układu moczowego czy być może coś z zatokami.
4. Zapomniałem napisać że miałem podwyższoną Kreatyninę norma to [0.5-1.0] ja miałem wynik 1.0 i lekarz rodzinny zlecił mi USG nerek i wszystko w porządku jest z nerkami i układem moczowym.
Dziękuje.
napisał/a: ~Anonymous 2013-01-06 13:51
1)Wymaz pobiera lekarz specjalnym patyczkiem ktory wklada do wew. cewki ,Nalezy pamietac aby przed badaniem min 3 godz nie oddawac mocz! bo wyplukasz mozliwe bakterie!
2)Posiew bakteriologiczny nasienia mozesz wykonac sam w domu ,jak to pewnie sam wiesz;) i wtedy zanosisz to labolatorium nie trzeba sie spieszyc jak podczas robienia seminogramu bo tutaj badamy w posiewie czy sa ewentualne patogeny chorobotworcze ,a nie jakosc plamnikow,itp.
3)Nie sadze aby opuchniete powieki mialy jakis zwiazek warto w tej sprawie udac sie przynajmniej na kontrole do rodzinnego
4)ale z norm podanych wynika ze sie miescisz i nie jest podwyzszona.
napisał/a: AdamMelon 2013-03-26 15:32
NIe wiem jak to wam napisac. Ostatnio mam problem z oddawaniem moczu, czasem mocz nie chce leciec. Czy to jest prostata?
napisał/a: ~Anonymous 2013-03-26 19:38
Za malo podales informacji! czy towarzyszą temu tez inne dolegliwosci zwiazane z ukladem moczowym?
Ile masz lat? czy przyjmujesz jakies leki? jak dlugo problem istnieje? czy temu problemowi towarzyszą innego rodzaju dolegliwosci nie zwiazane z ukladem moczowym?
czy byly wykonywane jakies badania?
napisał/a: AdamMelon 2013-03-27 13:12
badan nie robilem zadnych. nie wiem gdzie isc a w sumie obawiam sie isc dolekarza bo wstyd.... moze inni leca od razu z kazdym problemem ale nie ja. a jakbym zrobil badanie testem domowym Caretest PSA? czy taki test wykaze ze mam na 100% prostate? i czym sie rozni badanie wykonane takim testem od normalnego badania? czy tam mi wsadza palec?