Czy to o zgrozo grzybica w okolicach pachwiny? Zdjęcia

napisał/a: marionowo11 2015-07-28 10:24
Witam, mam pewien problem. Otóż dwa dni temu zauważyłem u siebie w okolicy pachwiny dwie czerwone plamy po jednej i drugiej stronie. Mogę dodać, że aktualnie mnie to nie swędzi, z tego co pamiętam nie miałem żadnych podejrzanych stosunków, nie używałem z publicznych toalet, pryszniców, ręczników. Jak każdy normalny człowiek codziennie dbam o higienę, nie mam nigdzie indziej żadnych plam. Załączam zdjęcie, może ktoś jest w stanie powiedzieć, czy są to zalążki grzybicy, chociaż nie wiem skąd miałaby się wziąć. Za kilka dni muszę wyjechać za granicę, a tutaj taki klops się pojawił. Proszę o poradę ;(
napisał/a: doloress10 2015-07-29 09:59
Może to być podraznienie skóry np. po goleniu. Na początek kup małą tubkę kremu bepanthenu z panthenolem lub inny tańszy zamiennik, do tego maśc cynkową na noc, zeby to zagoić. Jak nie pomoże to spróbuj wtedy tanią maść clotrimazoloum, ma działanie przeciwgrzybicze, kosztuje ok 2-3 zł
napisał/a: marionowo11 2015-07-29 12:34
W sumie nie wiem czy to po goleniu, bo ostatnio goliłem się w tych miejscach jakieś 1,5 tyg temu :p Zaraz skocze do apteki i kupie tą maść. bo jak na razie mi to nie schodzi. Dzięki ;)
napisał/a: konradek221 2015-07-29 22:32
chyba obtarcie. Jeżeli samo nie zejdzie to zastosuj clotrimazol.