czy to nowotwór??

napisał/a: agnesbed 2007-07-27 18:14
około 3 lata temu zauważyłam u siebie za prawym uchem małego guza. nie bolał mnie wtedy. dotykowo odczuwałam jakby włożono mi tam owalnego guziczka. byłam z tym wtedy u lekarza pediatry, który stwierdził, że guzek pojawił się ze względu na kolczyki i o takie zapalenie. dziwne, nie dostałam od tego żadnych leków. tak minął rok a guzek się spłaszczył. przy okazji wykonywania prześwietlenia tarczycy poprosiłam lekarza o to, by aparatem usg sprawdził, co właściwie za moim prawym uchem się znajduje. mimo starań lekarz uznał, że guzek jest nie widoczny lub niewykrywalny dla aparatu usg i jest to za pewne rozrośnięta tkanka łączna o niczym nie świadcząca. teraz niestety odczuwam ból w okolicy guzka i prawego ucha. mam z tym problem bo boję się pójść teraz do lekarza. odważyłam się jednak napisać. gorąco proszę o poradę!
napisał/a: jakoo 2007-07-28 10:38
To może być wezeł chłonny, czesto go dotykasz? Od samego dotykania moze bolec.
napisał/a: agnesbed 2007-07-28 17:11
dosyć często ale delikatnie. czy to możliwe żeby ten węzeł (jeśli to w ogóle on) nie zmniejszał się?? czy to niebezpieczne??
napisał/a: ania k 2007-08-18 16:13
Powinnaś pójść do lekarza. To z pewnością jest węzeł chłonny. W sumie to powinien on w końcu się zmniejszć, ale może taka twoja uroda. Ja naprzykład mam ciągle powiększone węzły na szyi i jest ok.