Czy to normalne? Co to oznacza...

napisał/a: surver 2013-05-16 01:54
Witam. Otrzymałem jakiś czas temu wyniki tomografii. Wyczytałem w nich m.in. zdanie - "Dyskretnie poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina w istocie białej płatów ciemieniowych, zwłaszcza po prawej stronie(...)". Co to oznacza? Dodam że mam 22 lata.
napisał/a: Pastinka 2013-05-16 09:36
Nie podpowiem, bo nie mam pojęcia, ale jeśli lekarz czytający wynik nie zwrócił na to dużej uwagi, to raczej bym sie bardzo nie przejmowała. Takie "dyskretne" rzeczy to zwykle zasygnalizowanie czegoś ale bez "obaw"
napisał/a: surver 2013-05-16 15:02
Pastinka napisal(a):Nie podpowiem, bo nie mam pojęcia, ale jeśli lekarz czytający wynik nie zwrócił na to dużej uwagi, to raczej bym sie bardzo nie przejmowała. Takie "dyskretne" rzeczy to zwykle zasygnalizowanie czegoś ale bez "obaw"

Żaden lekarz nie przeprowadził mnie przez te wyniki. Wypisałem się na własne życzenie, a kilka dni później po prostu odebrałem wyniki tych badań. Właśnie chodzi mi o to co może sygnalizować. Czy to będzie się pogłębiać? Jakie mogą być tego objawy, konsekwencje? Dolegliwości które mi wtedy towarzyszyły, na szczęście już minęły. Pytam teraz z czystej ciekawości bo nie daje mi to spokoju. Z góry dziękuję za odpowiedź.