Czy to niedobór witaminy D3

napisał/a: agula8189 2014-08-16 11:08
Witam mam 5 miesięcznego syna od maleńkiego jest potliwy ale teraz ta potliwość narasta coraz bardziej pocą mu się stopy i dłonie ale do takiego stopnia że wyglądają jak by były umyte i nie wytarte i od jakiegoś czasu zaczęła pocić mu się głowa ale nie cała czubek głowy jest suchy poci się tak do wysokości uszu do okoła głowy on szybko rośnie bo 20 sierpnia skończy 5 mise. a ja ubieram go w śpiochy 74cm. karmiony jest sztucznie nie przegrzewany bo temp. w pokoju 21-22 stopnie dostaje krople Vigantol 20 000 j.m. 1 kropelkę do buzi z łyżeczki i obawiam się czy to nie jest za mało?
napisał/a: delinka79 2014-08-16 11:24
Proszę pani jeśli nie przegrzewa pani ubiorem dziecka to warto zrobić morfologię, TSH , cukier , mocz oraz oznaczyć poziom witaminy D3 - przypominam jednak że poziom witaminy D3 robimy odpłatnie , nie może tego badania w ramach NFZ zlecić pediatra ani lekarz rodzinny , większość dzieci ma teraz niedobór także warto sprawdzić jak jest u pani dziecka i czy nie będzie konieczności zwiększenia ilości Vigantolu
napisał/a: agula8189 2014-08-16 14:11
jeśli chodzi o cukier to miał robiony jak się urodził bo ja miałam cukrzycę ciążową i wszystkie pomiary były ok. dodam tylko że ja w ciąży brałam euthyrox może to miało jakiś wpływ na dziecko