Czy to niedobór magnezu czy jakaś inna choroba?

napisał/a: yymleko 2017-03-24 23:44
Od dziecka byłam nerwowa. Jak miałam 12 lat, zaczęłam mieć ataki paniki, drętwienia rąk i nóg, poszłam do lekarza, dostałam magnez i przeszło na jakiś czas. Potem w wieku 18 lat zachorowałam, wiązało się to z ogromnym stresem dla mnie i zaczęłam mieć nerwicę hipochondryczną z podobnymi objawami plus uczucie lęku, zimne dłonie i stopy. Brałam magnez i również minęło.
Teraz od roku łamią mi się paznokcie, włosy na szczęście nie wypadają. Jestem drażliwa, nerwowa, niespokojna. W grudniu miałam morfologię z rozmazem plus cukier, wtedy wszystko było dobrze. Ale zaczęło mi skakać serce. Brałam magnez przez dwa-trzy tygodnie i skakanie ustało, ale przerwałam magnez, bo miałam kurację antybiotykową. Od pewnego czasu jestem bardziej nerwowa, mam drgania mięśni (np. drgały mi usta), czasem podskakiwania serca, nerwicę hipochondryczną, łamią mi się paznokcie, mam siniaki i pajączki. Dodam, że od zawsze jem niesamowite ilości czekolady, jakby mój organizm tego potrzebował.
Poza tym od 1,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne (nie suplementując ich magnezem), często piję alkohol, kawę, herbatę.
Jestem hipochondryczką i bardzo się boję. Czy takie objawy mogą być przyczyną braku magnezu, czy czegoś gorszego?
napisał/a: piotrosiama 2017-03-25 01:23
Ja bym Ci poradziła zbadać : poziomy magnezu i potasu oraz hormony tarczycy.