Czy to nerwica lękowa?

napisał/a: pixle28 2015-07-03 18:22
Witam.To mój pierwszy post na forum, jestem mężczyzną i mam obecnie 28lat. Od kiedy pamiętam miałem wrażliwy charakter i zdolność do tłumienia emocji (tych negatywnych) Przez ostatnie 2 lata miałem sporo zmartwień i problemów i przez to nabawiłem się chyba nerwicy w dość zaawansowanym stadium...W zasadzie już dużo wcześniej bo w wieku szkolnym miewałem problemy w stresujących sytuacjach np. podczas picia czy jedzenia przy obcych osobach potrafiły mi się trząść ręce czasem głowa. Obecnie jest jeszcze gorzej czuje uciski, bóle na skórze głowy czasem idące od czoła, innym razem mrowienie, dziwne uczucie w cebulkach włosów jakby uszczypnięcia do tego szybkie siwienie włosów. Odczuwam również pieczenie na brodzie i w klatce piersiowej, tam włosy również siwieją, myślę że to nerwica zaburza pracę melanocytów i dlatego siwieję :( (rodzice nie siwieli w tym wieku) Podczas tych objawów również często występuje drganie dolnej powieki oka, mam również problemy z koncentracją i pamięcią oraz niekiedy problem z chodzeniem w miejscach gdzie jest dużo ludzi, centra handlowe itd. Nie mam pojęcia jak się przed tym bronić stosowałem zioła, magnez, wit z grupy B, wapno, wit D3 od niedawna też, bo unikałem słońca przez lata, staram się być aktywny, bieganie , siłownia. Co mogę jeszcze zrobić? czy badania tarczycy w moim przypadku mają sens i jakie jeszcze inne wykonać?
napisał/a: joasia7385 2015-07-31 22:04
Jest Ci w stanie tylko pomóc psycholog czyli terapia i psychiatra czyli leki. Idz koniecznie do jednego i drugiego. Chodze we Wrocławiu to moge polecić http://psycholog-ms.pl/poradnia/ i to naprawde pomaga i moze Ci ulżyć pozdrawiam i powodzenia