czy to napewno aby reflux?

napisał/a: 21nikt 2010-10-24 22:07
Witam
Od 2 tygodni biore leki na reflux, jest coraz gorzej uczucie palenia w żoładku, gardle, bóle i kłucia w klatce piersiowej, puste odbijania, kłucia w zebrach, zaparcia od niepamiętnych czasów. Od tego zagladajac sobie w gardło widze żyłki krwi jakby taka siatka sie zrobiła z tych żyłek, zaczerwienione sa też bardzo migdałki łuki i jezyczek. Czy to moze byc cos gorsze niż refluk albo to nie reflux?
Miewam też co kilka miesiecy silne bóle brzucha, takze po prwej stronie. Zdażyło mi się iż moj stolec był czarny lub częściowo czarny(nie wiem czy to ma cos wspólnego), no i niestrawiony pokarm bardzo czesto sie zdaża, czasami to nawet widać można sie domyslec co jadłam np. kukurydza,fasola, pomidory.
napisał/a: 21nikt 2010-10-25 20:48
Prosze bardzo o jakos opinie
napisał/a: 21nikt 2010-10-31 21:07
A tak wyglada moje gardło
file:///D:/P241010_23.580002.JPG
jak tylko oddam kału na h.pyroli mam zaczac brac nexium 40mg
napisał/a: malapkasia 2010-11-03 20:09
jaki lekarz rozpoznał Ci reflux?? rodzinny???
napisał/a: 21nikt 2010-11-05 15:30
Tak rodziny tyle że w holandii. najpierw dostałam paztoprazol ale nie pomagało, tydzien temu oddałam kału na h.pyroli i od poniedziałku dostałam nexium40mg. Wyniki z h.pyroli beda w poniedziałek i mam isc wtedy znowu na wizyte
napisał/a: 21nikt 2010-12-18 20:57
Witam ponownie.
7 tygodni biore leki na refluks (nexium 40) niestety mimo, że od tej pory nie miałam jakiś okropnych bóli brzucha, nadal okropnie piecze mnie nadbrzusze i gardło( bardzo w nocy lub nad ranem), mam już teraz caly czas kwasny smak w jamie ustnej az chce sie wymiotować. Gardło wyglada dokładnie jak na zdjeciu z internetu przedstawiajace ostre zapalenie gardła.

Co teraz robić? tej nocy spalam w pozycji siedzacej i nadal obudzilam sie z okropnym pieczeniem w gardle podczas przełykania,
po wypiciu sporej ilości płynów jest poprawa natomiast gdy znów zasne, brakuje mi sliny i wszystko zaczyna sie od nowa. Niestey nie potrafie spac z zamknieta buzia i dotego ciagle odksztuszam jakas wydzieline.
napisał/a: falco 2010-12-19 00:05
W przypadku gdy lek typu Nexium nie wykazuje skuteczności w nocny często podaje się wieczorem dodatkowo np. Ranigast max. Powinno to złagodzić nocne objawy związane z nadkwaśnością.
napisał/a: malapkasia 2010-12-19 17:41
zapytaj lekarza o Gaces, bierze się go rano przed jedzeniem, mi pomogło na reflux... dodatkowo dodam, że jest dość tani :)
ogranicz przy tym jedzenie przypraw, chipsów itd.. i picie alkoholu..... ;)
napisał/a: okruwa 2010-12-19 20:15
"Zdażyło mi się iż moj stolec był czarny lub częściowo czarny(nie wiem czy to ma cos wspólnego)"
czarnny klocek może oznaczać przetrawioną krew, tzn kraawienie z żołądka, może masz wrzody żołądka, idź do lekarza
napisał/a: emys 2010-12-31 10:35
Ciemny stolec może oznaczać krew? A jak to zbadać? Wystarczy zrobić badanie na krew utajoną w kale?
napisał/a: Kbu 2011-01-02 11:18
Próbka kału na krew wykaże Ci jedynie czy takowa jest w kale czy też nie. Jeśli krew wyjdzie, to należy wykonać gastroskopię i kolonoskopię, morfologię.
napisał/a: emys 2011-01-03 11:22
Okej.

A powiedzcie mi moi drodzy refluksowcy - czy można kupić w aptece lek na refluks w dawce 40mg bez recepty?
Nie mam aktualnie dostępu do lekarza rodzinnego, a dawka 20mg dwa razy dziennie średnio mi pomaga :/