Czy to na pewno ibs ??

napisał/a: krzychu080 2014-04-06 18:55
witam , od dłuższego czasu zmagam sie z problemem który dokładniej opisze poniżej ( mniej więcej od października ? 2013 roku ).
A więc tak, w tym roku będę mieć 18 lat, od 2 lat mam kontakt z siłownią, jednak od roku ' przykładam się do niej ' bardziej, tzn wieksze ciezary wiekszy wysilek itd .. ogolnie jestem chudy i mam problemy z przytyciem wiec chwycilem po odzywke typu gainer ( mutant mass ) bralem przez miesiac. ( bylo to przed objawami ) rowniez w ten czas codziennie jadlem torebke ryzu na objad na kolacje twarog .. ogolnie wpychywalem na siebie mase jedzenia ... i jakos potem zaczely sie moje dolegliwosci z gazami .. porzucilem diete wysokobialkowo-weglowodanową od razu jednak gazy mi ciagle towarzysza, czesto rowniez cos mi burczy w brzuchu przelawa sie, wzdecia po wiekszosci posilkow, dziwnie wygladajacy stolc, jakby zmienial sie , czasami nawet pod trzema postaciami ( tylko z rana da rade sie wyproznic ), do tego dochodzi uczucie niepelnego wypróżniania ... Ogólnie gdy jestem w domu to towarzyszy mi tylko ten dyskomfort .. przy oddawaniu gazow pozostaje tylko to i lekkie pobolewanie brzucha... jednak co innego kiedy ide do szkoly, jak wiadomo sfera towarzyska, siedzisz w klasie 45 minut i nie mozesz wytrzymac, czesto tez chodzenie na przerwie do toalety nie pomaga, na poczatku jak powstrzymywalem to czulem jakby cos mi sie z jelitami cofało jednak teraz nawet nie moge do konca powstrzymac gazow .. zawsze cos sie ' ulotni ' espumisan, uglix itd nie pomagaja usg - wszystko dobrze , krew - wszystko dobrze, w poniedzialek beda jakies kolejne wyniki posiewu kału czy czegos , a na kolonoskopie i gasto musze czekac ... zauwazylem tez ze jezeli rozpoczne dzien od zaledwie 2 kromek chleba i herbaty bez cukru, wyproznie sie ( tzn przez 15 min bede probowal jak nabradziej sie wyproznic ) to musze co jakis czas cos zjesc ( i to tez nie moze byc byle co ... ) co 2-3 godziny musze zjesc np. pączka a po nastepnych 2-3 wypic kubusia, w miare mam wtedy spokoj ale i tak czym pozniej tym gorzej w ciagu dnia ... czy moze byc to od ciezkich treningow silowych ? tzn raz albo nawet dwa razy po martwym ciągu dostalem strasznej biegunki . byc moze to w jakis sposob oddzialowuje na moj brzuch co podraznia jelita ? dodam takze ze przez dluzszy czas pilem 2 l wody dziennie + kefir i mialem przez pewien czas ulge ale znowu wszystko jest tak samo ... glownie pogarsza mi sie po tlystych, porzadnych obiadach albo gdy sie stresuje,( dasputalin retard nie pomogl ) .. czy to jest na pewno ibs ? dodam takze ze bardzo czesto mi sie odbija ( bekanie )
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-08 15:44
Witam
Odstaw produkty zawierające laktozę tj. nabiał - widocznie źle tolerujesz te produkty.
Ryżu również nie jedz za dużo, on powoduje często wzdęcia. Dodaj do diety, kaszę jaglaną, płatki ryżowe.
Tutaj znajdziesz kilka moich artykułów odnośnie odżywiania przy problemach gastrologicznych:
http://wieszjak.polki.pl/eksperci,1011,Krzysztof-Mikiecik.html
Trening siłowy nie ma nic tu do rzeczy, jestem po operacji jelit i startuję w zawodach w wyciskaniu sztangi.
Nabiał na mnie działa bardzo źle i mam podobne objawy, u mnie w diecie dominują produkty jak:
- Jajka, mięso z indyka, ser żółty o niskiej zawartości tłuszczu
- Kasza jaglana, gryczana, płatki ryżowe, pieczywo graham
- Dużo wody, do ok 4 litry dziennie
Z suplementacji:
- Carbo po treningu, kreatyna z przerwami, białko izolat - od czasu do czasu ponieważ z pożywienia dostarczam go wystarczająco.

Pozdrawiam
napisał/a: adam1234543 2014-04-14 20:54
Ja mam podobny problem.Wynki mam ok..
Próbowałem kilku diet w tym odstawienie glutenu i nabiału. każda moja dieta trwa max kilka dni bo nie widzę poprawy.
Jednak zastanawia mnie jedna rzecz czy zjedzenie raz w tygodniu dużej ilości słodyczy może rozregulować układ pokarmowy?
gazy, biegunka?
Są takie dni, że potrafię zjeść całe opakowanie ptasiego mleczka albo całą czekoladę.Raz w tygodniu.
Czy zjedzenie tylko raz w tygodniu dużej ilości słodyczy może wywołać gazy na dłuższy okres czasu?
może w tym tkwi problem?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-15 16:18
piotr1234543 napisal(a):Czy zjedzenie tylko raz w tygodniu dużej ilości słodyczy może wywołać gazy na dłuższy okres czasu?
może w tym tkwi problem?

Po większej ilości słodyczy są zazwyczaj wzdęcia.

Pozdrawiam
napisał/a: adam1234543 2014-04-15 20:42
Dzięki.Ja do tej pory myślałem, że najwyżej mogą po prostu źle służyć organizmowi typu biegunka albo gazy max 1 dzień po zjedzeniu.
Czy słodycze mogą fermentować kilka dni ? Gazy po słodyczach mogą utrzymywać się kilka dni?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-18 17:53
piotr1234543 napisal(a):Dzięki.Ja do tej pory myślałem, że najwyżej mogą po prostu źle służyć organizmowi typu biegunka albo gazy max 1 dzień po zjedzeniu.
Czy słodycze mogą fermentować kilka dni ? Gazy po słodyczach mogą utrzymywać się kilka dni?

Ostatnio pojadłem ciasta na urodzinach, miałem 2 dni wzdęcia :)
napisał/a: krzychu080 2014-04-25 17:11
Sory za odświeżanie tematu.. mam do Ciebie pytanie Kisiel odnośnie tego ibs ( o ile to jest to ). Czy stosując swoją obecną dietę , tzn jeśli wcale nie jesz słodyczów etc. to nie masz żadnych wzdęć i ' gazów ' ? Ja np pije dziennie ponad 2 litry wody, jem regularne posiłki, unikam slodyczy i tlustszych potraw, jednak i tak pod koniec dnia jest ciezko ze wzdeciami .. meczy mnie to powstrzymywanie bakow, gdyz kiedy znajde sie w sytuacji ze musze powstrzymywac przez dluzszy czas to tylko sie pogarsza, nie dosc tego od jakiegos czasu czuje jakby ten przykry zapach sie unosil wokol mnie i czasami ludzie dziwnie reaguja co potwierdza moje przypuszczenia -.- . Trenuje rowniez kulturystyke lecz bez diety slabe efekty sa .. jak widac 61 kg przy wzroscie 174+ i wieku 18 ..
Czy kreatyna Tobie w ogóle nie szkodzi ? tzn czy nie daje jakichś ' extra pierdów ' ? bo czytalem ze niby szkodzi jelitom .. btw jak myslisz, mozna cos osiagnac w kulturystyce z ibs ? tzn nie tak zaawansowanie lecz zbudowac swoja wymarzona sylwetke ( w tym wypadku bedzie to dla mnie dobicie do 75 kg + w miare ' suchej masy mięśniowej ' . btw, za 2 dni mam kolonoskopie , czy powinienem sie obawiac ? :F . z góry dzięki za odpowiedź
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-25 20:21
krzychu080 napisal(a):Sory za odświeżanie tematu.. mam do Ciebie pytanie Kisiel odnośnie tego ibs ( o ile to jest to ). Czy stosując swoją obecną dietę , tzn jeśli wcale nie jesz słodyczów etc. to nie masz żadnych wzdęć i ' gazów ' ? Ja np pije dziennie ponad 2 litry wody, jem regularne posiłki, unikam slodyczy i tlustszych potraw, jednak i tak pod koniec dnia jest ciezko ze wzdeciami .. meczy mnie to powstrzymywanie bakow, gdyz kiedy znajde sie w sytuacji ze musze powstrzymywac przez dluzszy czas to tylko sie pogarsza, nie dosc tego od jakiegos czasu czuje jakby ten przykry zapach sie unosil wokol mnie i czasami ludzie dziwnie reaguja co potwierdza moje przypuszczenia -.- . Trenuje rowniez kulturystyke lecz bez diety slabe efekty sa .. jak widac 61 kg przy wzroscie 174+ i wieku 18 ..
Czy kreatyna Tobie w ogóle nie szkodzi ? tzn czy nie daje jakichś ' extra pierdów ' ? bo czytalem ze niby szkodzi jelitom .. btw jak myslisz, mozna cos osiagnac w kulturystyce z ibs ? tzn nie tak zaawansowanie lecz zbudowac swoja wymarzona sylwetke ( w tym wypadku bedzie to dla mnie dobicie do 75 kg + w miare ' suchej masy mięśniowej ' . btw, za 2 dni mam kolonoskopie , czy powinienem sie obawiac ? :F . z góry dzięki za odpowiedź

Dobrze że robisz kolonoskopię. Bardzo często lekarze pierwszego kontaktu mówią nam że to tylko IBS co nie zmienia faktu że to też poważna patologia. Warto zrobić kilka badań wykluczających. Pozdrawiam.