Czy to moze byc zwiazane z tarczycą? wypadanie wlosow

napisał/a: emila2802 2013-09-29 17:13
Witam serdecznie
Od jakiegos czasu strasznie wypadaja mi wlosy, leca doslownie garsciami. Mimo stosowania drogeryjnych specyfików typu Joanna Rzepa, Pokrzepol problem nie zmniejszył się. W przeciągu ostatniego roku miałam bardzo dużo sytuacji stresowych wiec wiem ze moglo to odbic sie na stanie moich wlosow. Jednak oprocz tego przytylam 10 kg (jem tyle co wczesniej) caly czas jestem zmeczona i senna.mam tem problemy z koncentracja. Moj tato miał operacje na tarczyce (wole), mama leczyła sie z powodu niedoczynnosci tarczycy a siostra blizniaczka choruje na Hashimoto. Kiedy 3 lata temu mialam robione TSH i usg tarczycy nic nie wykryto. Z kolei w maju tego roku mialam robione badanie TSH i tez wyszlo w normie, tak samo zreszta jak krew, zelazo itp.
napisał/a: soaring 2013-09-29 20:27
przy takich objawach nie pozostaje Ci nic innego niż zrobić badania kontrolne. to, że dotychczas byłaś zdrowa nie daje gwarancji, że choroba się pojawi.
zacznij od tsh i anty-tpo.
napisał/a: emila2802 2013-09-29 23:43
Tsh ostatnio miałam robione w maju i wyszlo dobre. lekarz rodzinny nie dał skierowania na zadne badania juz. czy na te anty- tpo moge dostac skierowanie od lekarza rodzinnego czy musi to być specjalista?
napisał/a: soaring 2013-09-30 08:00
Wyniki w normach laboratoryjnych niekoniecznie są "dobre". Bez zapoznania z wynikami badań krwi i opisem usg nie jestem w stanie więcej powiedzieć.
Być może to tarczyca, może jakieś niedobory, bez badań wszystko jest zgadywanką.
Nie wiem czy rodzinny da skierowanie na inne badania, bo nie korzystam z państwowej służby zdrowia, ale nie sądzę.
napisał/a: ramona85 2013-10-02 18:11
emila2802 napisal(a):Tsh ostatnio miałam robione w maju i wyszlo dobre. lekarz rodzinny nie dał skierowania na zadne badania juz. czy na te anty- tpo moge dostac skierowanie od lekarza rodzinnego czy musi to być specjalista?

Dobre, tzn. mieściło się w normie laboratoryjnej czy jak?
Jaki miałaś wynik TSH?
Moje TSH tez było "dobre"według pani w laboratorium, bo w normie, ale mam świetną lekarkę rodzinną, która skierowała mnie do specjalisty. Miała chyba przeczucie, że coś jest nie tak I faktycznie miałam szczęście, bo zdiagnozowano u mnie chorobę dość wcześnie, zanim zaczęłam myśleć o planowaniu powiększenia rodziny.

aTPO możesz zrobić sama odpłatnie, koszt 20-30 zł
napisał/a: emila2802 2013-10-02 19:33
Niestety nie wiem jaki dokładnie to był wynik ale moja Pani doktor rodzinna powiedziała, że wszytsko jest tak jak trzeba, z ostatnich wyników krwi , które robiłam przed operacja kolana w czerwcu 2013 to jedynie NEUT jest poza norma bo mam 2,0 K/ul a norma podana na wyniku 3,0-7,0