czy to moze być toczeń albo twardzina?

napisał/a: milka761 2010-09-30 11:08
bardzo sie boje
po krotce opowiem moja historie i problemy zdrowotne:
na przlomie kwietnia/maja zaczely sie problemy z kolanami. w nocy od czasu do czasu wybudzalo mnie klucie w kolanie takie jakby ktos wbijal mi igle. bylo to bardzo bolesne ale zarazem krotkotrwale. po jakims czasie przestalo sie pojawiac ale kolana zaczly bolec przy kucaniu i klekaniu i trwa to do dzis. jak stoje siedze chodze po plakiej powierzchni to nic nie odczuwam.
- na poczatku lipca zaczely sie problemy ze sciegnami srodrecza w obu dloniach. podstawowe badania ok , czynnik reumatoidalny ujemny. dostalam skierowanie do reumatologa w celu wykonania bardziej dokladnego badania w kierunku rzs. zrobilam tez sobie u ortopedy usg dloni ktore wykazalo pogrubione pochewki sciegien w dloniach. efekt-przykurcz palcow, nie moge zacisnac piesci bo czuje bol,nie moge do konca rozprostowac palco bo sa przykurczone i czuje opor, dodatkowo nadwyrezone nadgarstki. badanie anty ccp w kierunku rzs wyszlo dobrze. reumatolog po obejrzeniu wszystkich stawow uznala ze nie ma stanu zapalnego , wyniki sa ujemne wiec to nie jest rzs. rozlozyla rece i powiedziala ze nie wie od czego to moze byc, ze mam sie udac do endokrynologa i do ortopedy. ale na koniec powiedziala ,ze dla swietego spokoju da mi jeszcze skierowanie na przeciwciala ANA aby wykluczyc inne choroby tkanki lacznej. az mnie to zmrozilo bo pewnie miala na mysli toczen i twardzine. wynik za okolo miesiac a ja zyje w nerwach.
- od jakiegos czasu po obudzeniu sie rano przy pierwszych ruchach czujue bol miesni ponizej ramion. i co dziwne bol jest tylko gdy sie porusze jak dotykam te miesnie czy sciegna to nie jest to bolesne.w spoczynku rowniez nie boli rowniez w stopach rano moje miesnie czasami (moze sciegna) sa takie jakby zastane i dopiero po kilku krokach mam swobode ruchow. nie wiem moze to efekt stresow jakie ostanio przezywam np . w zwiazku z oczekiwaniem na wynik badania anty ccp, brak pracy, przesiadywanie cale dnie przy komputerze itp a moze to jednak powazniejsza choroba. i teraz znowu lęk o wyniki ANA
-reumatolog skierowala mnie na laser dloni ale na nfz dopiero na polowe listopada wiec bylam prywatnie - wybralam 5 zabiegow nie pomoglo i rehabilitantka stwierdzila, ze bez sensu placic z kolejne 5 bo tu raczej bardziej by pomogla jonofreza ale to musi ortopeda dac skierowanie i konkretny lek
- jutro odbiore wynik tsh
wszystko to bardzo mnie męczy a jednoczesnie przeraza. tyle sie naczytalam o tych chorobach , ze juz mnie glowa boli