Czy to może być stwardnienie rozsiane? :(

napisał/a: cloud1 2014-12-15 19:52
Od miesiąca widzę podwójnie i niezbyt wyraźnie- na dodatek często bolą i łzawią mi oczy. Ciągle chodzę zmęczona, niewyspana. Nie mam siły na wykonanie najprostszych czynności. Często mam zawroty i odczuwam ból głowy.
Po każdym wysiłku fizycznym moje nogi są jak z waty. Sędzi mnie całe ciało - nie wiem czy to ma jakiś związek. Na dodatek zbyt często oddaję mocz, często mam zaparcia i biegunki.
Strasznie się boję, że może to być stwardnienie rozsiane? Dodam, że nie cierpną mi kończyny, nie mrowią, ani nie odczuwam drżenia - czy stwardnienie rozsiane może na początku przebiegać bez tego?. Czy to co opisałam mogą być początkowymi objawami, czy panikuję?
napisał/a: Vattier 2014-12-15 20:24
Może najpierw zbadaj morfologię krwi, zrób TSH i oznacz glikemię zanim zaczniesz się doszukiwać nie wiadomo czego. Oczy są prawdopodobnie przemęczone - być może masz nieskorygowaną lub źle skorygowaną wadę wzroku (zez?) - wskazana konsultacja okulistyczna, a w szczególności badanie ostrości wzroku. Wybierz się do lekarza rodzinnego i niech dalej Tobą kieruje.
napisał/a: cloud1 2014-12-15 20:31
Morfologię i TSH zrobiłam -wszystko w porządku.
napisał/a: karolajn911 2014-12-27 00:39
neurolog i badania się klaniaja w sensie tk lub mri