czy to może byc skutek zażywania seronilu?

napisał/a: takiktos 2006-10-01 16:39
Rok temu szkola zazadala ode mnie opini psychologa (niska frekwencja)...

Udalam sie wiec do przychodni. Dodam, ze z cala pewnsocia nie cierpialam wtedy na zadna depresje...

I tu sprawa jest dla mnie conajmniej dziwna...Pani psycholog rozmawiala ze mna zaledwie godzine. Byl to raczje standardowy wywiad, nie prouszala w ogole tematu moich aktualnych problemow...gdy skonczyla, dala mi swoje notatki i kazala sie z nimi udac do pokoju obok (gdzie znajdowal sie psychiatra, podobno standardowa procedura). Ten po przeczytaniu tego, czyli nieczego i zadaniu dwoch pytan przepisal mi Seronil...

Glupio sie przyznac, ale nawet nie zainteresowala sie tym co to za leki. Sadzilam, ze po jednej wizycie dostalam zapewne jakis ziolowy specyfik...

Jednak zaczynalam sie czuc po ncih coraz gorzej, chodzilam wiecznie otepiala...przeczytalam co to takiego i odlozylam...

Od tego czasu kazdy stres wywolany nieprzyjemnym zdarzeniem lub po prostu "zabieganiem i milionem spraw" konczy sie dla mnie wymiotowaniem. Nie towarzysza temu mdlosci...ot po prostu, zjem cos...a po dwoch minutach jestem juz w lazience...zaczyna byc to naparwde uciazliwe...jak wiadomo kazdy ma dni pelne stresu...sesja, praca...cokolwiek...dla mnie te dni koncza sie kazdorazowo znaczna utrata wagi i wycienczeniem organizmu...

Nie wiem czy to mzoe miec cos wspolnego z tym lekiem, ale przed jego zazywaniem NIGDY wczesniej podobne sytuacje nie mialy miejsca. Nie wiem nawet gdzie powinnam sie udac z tym problemem...
napisał/a: Aś 2006-10-02 12:55
Seronil posiada wiele objawów ubocznych i często zdaża się ,że bardziej przeszkadza niż pomaga. objawy takie jak nudności,wymioty,problemy z koncentracją i natłok myśli są najczęściej pojawiającymi się objawami. Wynika to z faktu, iż lek ten ma na celu pobudzenie do działania organizmu,który przy typowej depresji chęci do działania nie ma:) w zależności od dawki lek może powodowac o wiele więcej niepożadanych działań ubocznych. jest on bardzo dobrym lekiem w leczeniu silnej depresji niemniej jednak u osoby zdrowej powoduje często objawy do depresji odwrotne. radziłabym zaprzestac używania preparatu,oczywiście po skonsultowaniu z lekarze. zastanawia mnie ponadto fakt na jakiej podstawie neuroleptyk został przepisany po tak krótkim wywiadzie...:/
napisał/a: takiktos 2006-10-02 16:24
Ale chodzi o to, ze juz dawno go nie zazywam... Objawy, o tkorych poisalam poijawily sie PO odlozeniu leku, moze to tlyko zbieg okolicznosci...jednak oprzed zazywaniem tego leku podobne sytuacje nigdy nie mialy miejsca, a naprawde zaczyna byc to meczace...
napisał/a: Aś 2006-10-03 11:56
Przepraszam,niedokładnie przeczytałam:) jeżeli objawy takie wystepują bez zarzywania leku lub jakichkolwiek innych specyfików mogą oznaczac reakcje na stres.Może byc to nawet delikatna nerwica. Niemniej jednak myślę,że wizyta u lekarza byłaby w tej sytuacji niezbędna. Jeżeli Seronil było odstawiony dłuższy czas temu,nie ma prawa miec wplywu na samopoczucie. Radzę poprostu skonsultowac sie z lekarzem.
napisał/a: Shanti1 2009-03-30 08:36
Mam pytanie. Czy coś może mi się stać, jeśli przez dwa dni nie zażyję Seronilu? Zażywam go od 4 miesięcy w dawce 20 mg dziennie i skończyły mi się tabletki a dostanę receptę dopiero w środę.
napisał/a: eovyna 2009-04-22 19:00
Chciałabym zadac pytanie odnośnie brania Seronilu z innym lekiem tzn. Claritine. Czy można je brać równoczesnie? Nie wiem czy trójpierścieniowy lek przeciwhistaminowy to jest to samo co trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny?