Czy to może być ropień mózgu?

napisał/a: minutaprawdy 2015-06-08 19:08
Witam. Mam stan ropny dziąsła od pewnego czasu, nie jestem w stanie określić ile ale mniej więcej kilka miesięcy. U dentysty byłam 26 maja, dostałam wtedy antybiotyk Amoksiklav i równocześnie leczyłam nim też zapalenie zatok, stwierdzone przez laryngologa dzień później. Miałam wydzielinę ropną w zatokach, obrzęk gardła, uczucie "bujania", niekiedy kłucie w poszczególnych miejscach głowy, uciski w okolicach skroni, szczęki, zatok. Na usuwanie stomatolog umówił mnie na 18 czerwca. 3 czerwca kontrola u laryngologa wykazała znaczną poprawę, jednak w jednej przegrodzie było jeszcze trochę ropy. Zaleciła dalsze płukanie zatok. Gulka z ropą z dziąsła nie zeszła mi po tym antybiotyku. Dokuczają mi uciski w poszczególnych miejscach głowy po stronie tego zęba, pogorszenie wzroku w oku również po tej stronie, nadal wyjmuję ropę z nosa, przyjmuję drugi antybiotyk Dalacin C. Nie mam podwyższonej temperatury, czasem pobolewa mnie głowa ale zaboli przez kilka sekund i przestaje, niezbyt często. Boję się wyrwać go z tym stanem ropnym, żeby nic złego się nie stało. Proszę o poradę. Czy mogę mieć ropnia mózgu?