Czy to może być rak jelita lub odbytu?

napisał/a: scarlet19921992 2017-05-12 14:13
Witam od około 3 miesięcy mecza mnie bole jelit , uczucie niepelnego wypróżnienia ,uczucie parcia , gazy , bol w kosci ogonowej , nudności .Zrobilam 2 razy morfologie ,crp , amylaza proby wątrobowe lipidogram usg jamy brzusznej , kał na pasożyty badania nic nie wykazaly . Poszlam na gastroskopie i wyszlo zapalenie zoladka i podejrzenie celiakii ale nie chce mi sie wierzyc ze to ma związek z jelitem strasznie sie boje ze niedługo umre .Mam 25 lat tylko ... Mogę mieć raka jelit ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2017-05-12 21:07
Witam

Zapalenie żołądka oraz nietolerancje są powiązane z całym układem.
Potrzebna jest pełna diagnostyka: Tj, celiakia, wykonać sobie pakiet alergenny na inne produkty, zbadać TSH, FT3,FT4, oznaczyć przeciwciała AntyTPO, AntyTg, oznaczyć witaminę D3 - aby wykluczyć złą pracę tarczycy.

Przyczyną dolegliwości prawdopodobnie jest źle skomponowana dieta w mikro i makroskładniki.
Duże spożycie błonnika może również powodować boleści w obrębie jelita cienkiego - grubego jak i ostre przyprawy, napoje gazowane.

Mamy tutaj zbyt mało informacji na temat przykładowego jadłospisu, przebytych chorób oraz aktualnie leczonych, przyjmowanie leków.

Pozdrawiam

Krzysztof Mikiecik
Edukator w Dietetyce Klinicznej i Diabetologii
napisał/a: scarlet19921992 2017-05-14 12:04
bardzo dziekuje za odpowiedz . We wtorek mam wyniki czy to celiakia pobrane z gastroskopii . Okazalo sie jakiś miesiąc temu ze mam alergie na mleko i orzechy laskowe tez wykluczyłam mleko z diety ale dalej czuje te dziwne bole w jelitach z prawej na dole jakby gniecenie czasem klucie i to samo po stronie lewej do tego ciagle uczucie parcia w odbycie. Nie brałam zadnych lekow jedynie przez chwile pantoprazol pomogl trochę na mdlosci sa mniejsze chociaż dalej powracają w tej chwili zadnych lekow nie biore na to . Moja dieta teraz wygląda tak z rana pol bulki i banan , na obiad ze 2 ziemniaki i ugotowana piers z kurczaka kleik z siemienia lnianego na podwieczorek chrupki kukurydziane kolacja bulka z szynka i salata ogorkiem zielonym rumianek do picia i kleik z siemienia lnianego czasem kisiel owocowy . Lekka poprawa jest ale bole nadal sa spac nie mogę po nocach bo martwię sie ze to rak .
napisał/a: scarlet19921992 2017-05-17 17:59
Błona śluzowa dwunastnicy z ogniskowym skróceniem kosmków.Naciek z limfocytów CD3 do oceny IHCH. czy to celiakia?