czy to może być początek przepukliny?

napisał/a: kosmonauta80 2017-03-13 23:06
Od grudnia do dzisiaj zdarzyły się dosłownie 2-3 epizody, które opisałbym jako nietypowe pobolewanie w okolicy pachwiny (blisko jądra). Wtedy uznałem, że jest to jakieś naciągnięcie mięśnia w tej okolicy, bo szybko mijało i nie dawało innych objawów. Więc się nie niepokoiłem.

Jednak jakieś 2 tygodnie temu problem powrócił i na naciągnięcie mięśnia mi to już nie wygląda. Zrobiłem badanie krwi, moczu, USG jamy brzusznej - wszystko ok. Poczytałem o i owo i podejrzewam, że to może być początek przepukliny (lekarzem oczywiście nie jestem. Czynnikiem obciążającym jest otyłość oraz zaparcia.

Opisałbym to jako uczucie rozpierania, skręcania, ale nie bólu. Nie zauważyłem, by podczas aktywności fizycznej (spacer, chodzenie po schodach), albo podczas kichania to bolało. Zauważyłem za to, że ma to charakter napadowy. Przykładowo rano po przebudzeniu coś poczułem (ale minimalnie) i do wieczora był spokój. Po obiedzie siadłem na fotelu i zacząłem coś pisać na laptopie. Nie ruszałem się wtedy (tylko dłonie na klawiaturze) i właśnie wtedy wystąpił ten "napad". To nie ból, a takie uczucie gniecenia/rozpierania/skręcania. Bardzo dziwne. Tak nagle to się pojawia.

Na chwilę obecną nic nie wyczuwam pod skórą i nic nie widać z zewnątrz.

Zastanawiam się czy jest sens fatygować się do chirurga/lekarza rodzinnego, skoro na chwilę obecną nie ma jak tego zdiagnozować.
napisał/a: STARYWYGA 2017-04-25 17:02
To może być a nie msusi być na przykład zapalenie pęcherza moczowego ,dróg moczowych ,zchądzacy piasek , kamica nerkowa ,od kręgosłupa ,zapalenie jąder
pasowało by się udać do Chirurga lub urologa

Stawiam na zhadzacy piasek

pomaga no spa