czy to moze byc od sexu?a jak tak to co to moze być?

napisał/a: tytus78 2007-10-29 14:01
Dzien dobry musialem napisac tu poniewaz chodzilem do lekarzy lecz omi stwierdzili hm praktycznie nic...
A mianowicie chcialem zasięgnąć pomocy, jesli ktos cos bedzie podejrzewal prosze o poinformowanie mnie , bede wdzieczny bardzo.
Trzy miesiace na moim penisie a dokladnie na żołądziu i czasem tez na napletku od środka pojawiają sie czerwone krostki (cos jakby komarki male mnie ugryzly) i swedzą . Nastąpiło to a raczej zaczęło dwa tygodnie po stosunku z byłą partnerką. Od tego czasu bylem u dermatologa ktory przypisal mi masc PIMAFUCORT i tabletki ketokonazol(na grzybiczne sprawy) potem gdy nie pomagalo to maśc Vratizolin. Następnie zrobilem badania na wydzieline moczową i wynik byl:
- DWOINKI nEISSERIA GONORRHOEAE- ujemne
- RZęSISTEK POCHWOWY - ujemny
- DROżDżYCA - ujemny

Udalem sie do urologa nic niezobaczyl poniewaz maly wacus mi sie skurczyl ze strach i pokazywania go caly czas na lewo i prawo u lekarzy,a jesli sie skurczy to raczej nie mozna ujrzec tych krostek kiedy jest penis skurczony . Potem poszedlem do prywatnego lecz znowu byl schowany.Niewiem co to jest strasznie swedzi czasem zanika a potem znowu ukazuje sie.
Czy jakies badania na krew zrobic czy inne taki, moze sie zarazilem a moze nie. Jednak wczesniej tego jeszcze nigdy nie mialem. Prosze mi pomóc, bo nie uprawiam sexu a wogle swedzi i niewiem co zrobic z tym fantem

Bardzo prosze o pomoc.
napisał/a: Peter 2007-10-29 14:16
Biorąc pod uwagę wyniki i ustalenia lekarzy oraz czas od stosunku do wystapienia objawów przypuszczam, że to opryszczka.
Standardowym lekiem jest w tym przypadku Heviran. Vratizolin stosowałbym dalej.
napisał/a: nammartam 2007-10-30 16:14
opryszczka to napewno nie jest. Opryszczka ma inne objawy. Wydaje mi się, że to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki "zakorkowany" gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A "na skórze" pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją "pomęczy", wychodzi biała, gęsta masa.W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest "obiektem wystawowym" i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu „na pryszcze”, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach „wyciśnięcia”); samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! Pamiętajcie o tym! To są okolice szczególnie narażone na infekcje. Wszelkie "rękoczyny" połączone z przerwaniem ciągłości skóry mogą się zakończyć fatalnym stanem zapalnym. I zamiast nieestetycznych, ale nie wadzących w niczym prosaków, mamy stan zapalny i liczne ropne zmiany. A to i boli, i wyleczyć trudno, i pozostają po tym blizny. Więc jeżeli wyciskałeś więc mogłeś się zarazić. I to jest kłopot.
napisał/a: Peter 2007-10-30 19:44
Gratuluję wiedzy. Wszystko niby ok, poza jednym żołądź ani napletek nie jest owłosiony i nie mogą tam się tworzyć prosaki
Czytaj dokładnie, na czym występują opisane przez tytusa zmiany.

[ Dodano: 2007-10-31, 13:37 ]
Masz odpowiedź w dziale Urolog.
Potwierdzam, że to może być opryszczka lub zakażenie chlamydią. Rada na przyszłość - nie korzystaj z przygodnych dziewczyn.
napisał/a: tytus78 2007-11-05 12:10
Niestety "nammartam " to nie wygląda tak strasznie i tym bardziej nic nie wydziela sie. Jeśli można "Peter" to dzieki lecz czy to opryszczka tez nie jestem tego pewien. Postanowilem wsadzic fotki tu moze po tym rozpoznacie blizej co to może byc. I przepraszam ale zapomnialem o tym ze kiedyś miałem operacje w nerce na kamień-jak przypominam teraz sobie chyba mialem cos podobnego do tego po czym mnie zaczęło boleć nerka, ale tu nieboli mnie i tak juz 4 mesiąc sie zaczyna.i hm, teraz w czasie wydalania moczu czuję lekkie podrażnienia w cewce moczowej, dodatkowo penis a doladnie żołądź często kiedy nawet nie jest we wzodzie jest jakby lekko błyszczał się też mi to dziwne sie wydaje.

Ok fotki wyglądają tak:

I co wy o tym myślicie? Czy może to być też brane pod uwagę że jest to HPV ?

PS Nie używam przygodnych dziewczyn , jesli chodzi Ci o to. To byla partnerka która ma dziecko, i ze sobą kręciliśmy
napisał/a: Peter 2007-11-05 12:33
Pisałem nie tylko o opryszczce. Czytaj powyżej.
PS. W takim razie Twoja partnerka też ma problem.
napisał/a: tytus78 2007-11-05 13:39
a czy to mozna wyleczyc czymś a jeśli tak to bardzo proszę o wskazówki co mam kupić czy jeszcze nie ma na to leków na pryszczke lub zakażenie chlamydią?
napisał/a: Peter 2007-11-05 13:50
Chlamydiozę leczy sie antybiotykami z gr. tzw. makrolidów. Receptę wypisać powinien lekarz. Jeśli nie było żadnej poprawy po leku Vratizolin, to może być właśnie to. Jeśli jednak była jakakolwiek poprawa, to jest to nawracająca opryszczka.
Objawy dotyczące opryszczki i chlamydiozy są bardzo podobne, gdyż ta bakteria zachowuje się tak, jak wirus.
napisał/a: tytus78 2007-11-05 14:32
Bardzo dziękuje. Na tą maść Vratizolin niezbyt pomagała, wczesniej uzywalem maści Pimafucort to się tylko kryły te czerwone kropki, jednak po miesiącu uzywania jej kiedy przestalem to znowu wychodziły na widok-tak więc ta maść tylko lekko dziala ale to jest do chorób grzybicznych. Jutro udam się do lekarza rodzinnego by przypisał mi na tą ( Chlamydiozę leczy sie antybiotykami z gr. tzw. makrolidów).
Ja podobnie myślałem że tu potrzebny jest jakiś antybiotyk a nie same maści czy tabletki słabe.
I jeszcze jedno gdyż to wyskakuje mi co pare dni ,ostatnio 4 dni bylo a teraz prawie nic nie ma ,ale niedługo znowu się pokaże, lecz w cewce moczowej mam dziwne uczucie jak bym piasek miał-sprawdzalem czy niema malutkich ziarenek no i nie ma.
Więc podejrzewam że Pan nareszcie wykrył co mogę mieć. Więc potrzebuję antybiotyku-mam prośbę czy może mi pan napisać jaka nazwa antybiotyku jest mi potrzebna?
Bardzo proszę poniewaz rodzinny za pewne nie bedzie wiedzial bo on jest od chorób wewnętrznych nawet niewiedział do kogo ja mam iść z tym problemem, wiec jak by pan napisal byl bym wdzieczny. Do dermatologa jestem zapisany dopiero na piątek więc sprawdzil bym czy to wlasnie to pomoze.

Aha ale wykonałem wymaz z cewki moczowej i nic nie wykryło-więc czy to jest to?
napisał/a: Peter 2007-11-05 14:57
Chlamydie na wymazach nie wychodzą.
Proponuję lek (antybiotyk) o nazwie Klacid lub Klabax w dawce 500 mg 2 razy dziennie przez min. 10 dni. Pamiętaj o osłonie żołądka np. Trilac. Jeśli już doszło to do cewki moczowej, to trzeba dośc szybko reagować, bo może dojść nawet do jąder, a wtedy to już będzie gorąco
Jeśli chcesz dalej utrzymywać z partnerką kontakt, to ona też musi się leczyć.
napisał/a: tytus78 2007-11-05 17:22
to znaczy ze to Chlamydie to jest ta choroba? czy źle zrozumialem.
Naprawde to lekarze u mnie w Gorzowie to banda hamów za pokazaniem ppowiedziala ze specjalnie chodze dla przyjemnosci! I udaje ! Ja juz mam maxa. ALe skierowanie na mocz dała a na Chlamydie mowila doktorka ze niema sensu bo teraz platne jest i skierowanie niepotrzebne...
Mowi zebym nierobil tego badania bo sensu niema. A przy okazji jak powiedzialem ze bylem prywatnie tam gdzie ona mnie tam wyslala-to ona mowi ze tam mnie wyslala bo ja tylko udaje, Oczywiscie tylko 70zl stracilem. Naprawde nie polecam w Gorzowie sie pokazywac u lekarzy bo oni robią wszystko by być chorym.
Ciekawe gdzie ja teraz pojde zeby mi ktos te antybiotyki bo ona napewno nie.

Moze są tacy co tracą kase bo mają jej zbyt wiele, ale napewno nie ja . Mam dziecko i jestm niepelnosprawny. ehhh ...
napisał/a: Peter 2007-11-05 19:34
Podsumuję: chamstwo i niekompetencja. To tyle.
Nie dam Ci odpowiedzi na 100%, że to chlamydia, ale to możliwe. Albo Ci samo przejdzie, albo objawy będa wyraźniejsze i wtedy ktoryś z lekarzy może zaskoczy.