Czy to może być nerwica serca

napisał/a: bany1992 2013-08-17 23:38
Witam nazywam się Łukasz mam 20 lat jestem osoba podatną na stres szybko się denerwuje miewam wąchania nastroju tzn raz szybko wpadam w złość a raz chce mi się dosłownie płakać czuje się opuszczony . Jeśli chodzi o życie codzienne
to niestety nie mam łatwo od ponad roku próbuje znaleźne prace niestety z marnym skutkiem z powodu na brak miejsc pracy w moim rejonie sytuacja ta strasznie denerwuje mojego ojca który niestety nie ułatwia mi życia wręcz przeciwnie robi wszystko bym czuł sie jak najgorzej doszło do tego ze gdy on jest w domu boje się zrobić cokolwiek robić np boje sie nawet przygotować sobie jakiś posiłek by nie miał do mnie o to pretensji ,w zasadzie nie wychodzę juz nigdzie mimo ze posiadam swój samochód znajomi proponują mi ze zapłacą za paliwo np za ot ze ich zawiozę do miasta i pobawię się z nimi nie wolno mi nim jezdzić bo ojciec dostaje białej gorączki .Znam się dość dobrze na komputerach ale od pewnego czasu boje sie co kolwiek przy nich zrobić bo ojciec mnie krytykuje i boje sie ze coś popsuje .Ale moze przejde w koncu do sedna otóż ostatnio zaobserwowałem niepokojące mnie objawy a mianowicie ze moje cisneinie i puls jest strasznie niskei zwłaszcza rozkurczowe tzn zazwyczaj wacha sie ono w granicach 100-110/60-45 puls 80-60 dodam ze uwielbiam ćwiczyć na siłowni ale ostatnio zaobserwowałem ze moje ciśnienie po wysiłku wynosi ok 130 -120/55-45 puls 110 co spowodowało ze postanowiłem zrezygnować z siłowni jedynej rzeczy która mnie odpręża i pozwala zapomnieć o problemach życia codziennego gdyż boje się ze to coś z sercem miewam również inne objawy takie jak kołatania serca ucisk w okolicy serca często miewam spocone dłonie i stopy mimo ze sa one zimne , ciągle jestem blady miewam również problemy ze strony układu pokarmowego . Proszę o jakaś rade gdyż dosłownie od kilku dni jestem wrakiem człowieka i nie wiem co mam robić do leżaka jestem zapisany dopiero na wtorek a z dnia na dzień czuje sie coraz gorzej miewam rowniez momenty gdy myslę o śmierci tzn jak jej sie bardzo boję itd
napisał/a: karolina1685 2013-09-04 23:56
Poradziłabym pójść do lekarza ogólnego albo kardiologa i zapytać się czy Twoje ciśnienie i puls są w normie czy nie. To, że po wysiłku puls Ci wzrasta i ciśnienie to chyba nic nie normalnego. A poza tym ruch jest wskazany w tym także siłownia. Jeżeli uważasz, że zbyt się przemęczasz na siłowni to zmniejsz może ćwiczenia na lżejsze, ale nie rezygnuj z tego. Ja po spacerze miewam puls 100, a po tańcach i 120. Kwestia wyciszenia się i odpoczęcia po wysiłku. Jeżeli w spoczynku miewałbyś puls powyżej 100 to może być coś nie tak, ale po ćwiczeniach to nic złego.
Ale kardiologiem ani lekarzem nie jestem, więc jeśli martwisz się, że twoje ciśnienie jest złe to przejdź się do lekarza.