Czy to może być nerwica lękowa?

napisał/a: ArucardPL 2015-08-03 22:04
Na przestrzeni ostatnich miesięcy zaczęło mnie męczyć coraz to więcej objawów, wizyty u lekarzy specjalistów i badania do tej pory nic nie wykazują.

Pierwszym objawiem było drganie brzucha (zauważalne) w rytm serca. Następnie doszło drganie klatki piersiowej (klatka skacze jakby, również w rytm serca), po paru tygodniach zaczęły mi drgać ręce (pracuję jako rysownik i na szczęście nie utrudnia mi to pracy, ale jednak daje powód do niepokoju), ostatnio zacząłem też odczuwać jakby serce biło mi z tyłu głowy w momencie kiedy się położę. Do tego okazjonalnie skurcze i drganie mięśni.
Staram się dostarczać do organizmu magnez, potas, wapń, jeść dużo warzyw, ruszać (basen i długie spacery) ale póki co po jakichś 3-ech miesiąch nie zauważyłem poprawy.
Leki które brałem a również nie przyniosły żadnej poprawy: Pramolan, Atarax, Propranolol
Nie mam obecnie większych podowód do stresu w życiu, nie mam strachu przed wychodzeniem z domu (właściwie to długi spacer czy wyjście ze znajomymi to jedne z niewielu rzeczy które pomagają mi się uspokoić). Niestety cały czas męczy mnie strach związany z tymi wszystkimi objawami (jak np. co jeśli te drzenie rąk wkrótce uniemożliwi mi pracę), odczuwalny puls z tyłu głowy utrudnia mi zaśniećie, kiedy podnoszę kubek i widzę, że ręka mi drga od razu mnie to przeraża, martwię się, że może się rozwijać jakaś poważna choroba :/

- Czy ktoś miał może podobny "zestaw" objawów? Jeśli tak to chętnie dowiedziałbym sie jak sobie z tym poradziliście.
- Czy może to być nerwica lękowa? Jeśli nie, to co i do jakiego lekarza, jakie badanie powinienem zrobic?

Na piątek zapisałem się do psychiatry w celu zasięgnięcia opinii, ale chciałbym uniknąć brania jakichś silniejszych leków na uspokojenie :(((