Czy to może być kiła?

napisał/a: Razor88 2014-12-22 22:04
Witam.

Od pewnego czasu zmagam się z dziwnymi problemami. Na początku roku pojawiło się zaczerwienienie cewki moczowej, pieczenie, brak śluzu, ropy, czegokolwiek. Pojawiło się także rozbicie ogólne. Byłem u lekarza, jeszcze przed antybiotykami miałem zrobiony posiew moczu w kierunku bakterii - nic nie wykryto. Wziąłem antybiotyki na zapalenie cewki moczowej. Po jakimś czasie - 2-3 miesiące objawy znowu się pojawiły - też był zrobiony posiew - tak samo - brak. Znowu brałem antybiotyki.
Obecnie znowu jestem rozbity, ale brak zaczerwienień ujścia cewki, jedyne co się pojawiło to nieciekawy "wrzód?", ale pojawił się on na biodrze. Zamieszczam zdjęcie.

Chciałbym się zapytać czy to może być kiła? Bo jednak w ostatnim czasie - około 2 miesiące brak było kontaktów seksualnych.
Ponieważ ryzyko zawsze jest, a do lekarza chciałbym iść z wynikami, to czy jest badanie które jednoznacznie teraz odpowie czy mogę być zarażony kiłą? Czy może doszukiwać się tutaj innej choroby? Dość źle się czuję, czy objawy mogą być aż tak mocne?
napisał/a: piotrosiama 2014-12-23 03:15
Kiłę potwierdzi/wykluczy badanie krwi a nie posiew moczu.
Powątpiewam aby ten jak określiłeś "wrzód" był objawem choroby wen.
napisał/a: Razor88 2014-12-23 10:10
Tak, tylko pytanie czy to nie jakaś inna choroba - typu zapalenie cewki moczowej.
To jakie zrobić badanie na kiłę, które da jednoznaczną odpowiedź?
Bo ogólnie ten wyprysk według źródeł ma się pojawiać do 6 tygodniu od zarażenia. Tylko, że w tym czasie żadnych stosunków nie było.
napisał/a: piotrosiama 2014-12-23 11:23
Razor88 napisal(a):To jakie zrobić badanie na kiłę, które da jednoznaczną odpowiedź?
Bo ogólnie ten wyprysk według źródeł ma się pojawiać do 6 tygodniu od zarażenia. Tylko, że w tym czasie żadnych stosunków nie było.


Test z krwi w kierunku wykrycia obecności krętka bladego.