czy to może być jaskra?

napisał/a: bryks 2007-12-14 09:14
witam mam 24 lata wczoraj bylam u okulisty z powodu nadwrazliowośi na swiatlo i lekkiego pogorszenia wzroku. Okazalo sie ża mam ciśnienie śródgalkowe. lekarka powiedziala że moze to byc tez wywlolane stresem oka lub przemęczniem (po 8 godzin dziennie pracuje przy komputerze, mam troche suche oczy) - za miesiac ide na badanie pola jaskrowego i chyba wszystko sie wyjaśni. Jeszcze rok temu bylam na rutynowym badaniu wzroku (u tego samego okulisty! jak robilam badania do pracy) i nic nie wykazalo badanie po za lekka nadwzrocznościa. nigdy nie mialam problemów z oczami - dopiero od ok tygodnia coś sie dzieje. czy jest mozliwe ze jaskra doppadla by mnie tak nagle? strasznie się boję...moje objawy to lekko gorsze widzenie denerwuje mnie światło i nie mogę spać (może to ze stresu z powodu pogorszenia widzenia?)(to wszystko od ok tygodnia) dodam że moj dziadek ma jaskre... czy ktos mial podobne problemy???
napisał/a: maxx000 2007-12-16 17:16
A nie masz może efektu rozdwajania? Czyli np. jak spojrzysz na jakieś małe światełko (np. dioda na komputerze) to nie rozdwaja Ci sie (rozjeżdża?) Sprawdz to jednoocznie :P
napisał/a: bryks 2007-12-16 20:47
Sprawdzałam i nie mam efektu rozdwajania, jedynie światło bardziej daje po oczach i przez to częściej mam tzw powidok :]
napisał/a: paperdoll 2007-12-26 00:28
a co jesli sie komus to swiatelko rozmazuje?? ja ostatnio mam problem z oczami, peaja mmi zylki, robia sie male mini krwiaczki, ustepuje to po snie/nocy (moze oprocz zylek, naczynka mim niestety juz sie nie wchlaniaja (niektore) - czy to z przemeczenia oka sie rozdwaja, czy to byl jakis mini test na jaskre? :/
napisał/a: bryks 2008-01-02 12:39
mam dodatkowe pytanie- czy przy ciśnieniu w oczach sa jakies niewskazane sporty? zawsze prowadzilam aktywny tryb życia i boję sie ze bede musiala z czegoś zrezygnować - podobno siłownia jest niewskazana..a co z pływaniem, bieganiem, nartami, aerobikiem, sauną? podobno alkohol, kawa i nawet herbata (??) podnoszą ciśnienie w gałce ocznej - czy to prawda? czy sa jeszcze jakies inne czynniki które podnoszą to ciśnienie?
napisał/a: maxx000 2008-01-02 17:56
paperdoll napisal(a):a co jesli sie komus to swiatelko rozmazuje??


tzn nadwrażliwość na światło (światłowstręt) jest bardzo często występującym objawem stożka rogówki, który występuje bardzo rzadko.

Wydaje mi się, że przy astygmatyzmie też może pojawiać się nadwrażliwość na światło, a jak wiadomo i stożek i astygmatyzm powodują pogorszenie wzroku i w większości przypadków progresują....
napisał/a: pinki1 2008-04-18 23:20
Witam!!!
Mam 26 lat w zeszłym roku w grudniu zaobserwowałam dziwne widzenie wieczorem na jednym oku było ciemniej poza tym pulsowanie i mroczki
kilka lat solidnej migreny zimne dłonie i stopy ciś normalne około 80/60 bez kawy i in dopal;aczy:)
co do kawy to bym spekulowała o zastosowaniach i przeciwwskazaniach bowiem w sumie podnosi ciś krwi ale jest jednocześnie subst odwadniającą co jest sprzyjającym dla oka jaskrowego procesem wszystko z umiarem nie zaszkodzi

w styczniu poszłam do okulisty i przypadkiem odkryłyśmy tę syfiastą chorobę...
jaskra pierwotna obu oczu... i tak się żyje w nieświadomości
napisał/a: piotr01 2008-10-27 08:39
ja również mam pierwotną jaskrę obu oczu,z otwartym kątem przesączenia-wykrytą kilka lat temu.Sama zgłosiłam się do okulisty po tym jak wstając z tzw.kucek przed oczami zaczęły mi latać mroczki i lewe nie widziało dłużej od prawego(wcześniej przy nagłym wstawaniu też się to zdarzało ale normalne widzenie wracało w tym samym czasie w obu oczach).zdarzało się,że szybciej męczył mi się wzrok i zaczynała boleć głowa przy oglądaniu telewizji a wpołmroku oczy się szybciej męczyły i odczuwałam je tak jakby nie były moje.Jako dziecko pamiętam jeden moment gdy bardzo póżnym wieczorem pojawiły się mroczki i chwilowe wrażenie, że oczy sobie "nie radzą".
napisał/a: józef51 2012-11-11 18:45
witam
w sierpniu przeszedłem operacje na zaćmę (prawe oko), po operacji nie widzę w ogóle na to oko ( chodź przed operacją było nie najgorzej). Po zabiegu stwierdzono u mnie jaskrę wtórną obu oczy oraz PEX obu oczy. Do tej pory nie widzę na to oko,a stan drugiego się pogarsza. Lekarze u których byłem nie mają wiedzy na temat zespołu PEX jakże i leczenia/powstrzymywania jaskry. Nie są w stanie mi pomóc, a gdy słyszą jaskrę to najchętniej skierowali by mnie na zabieg .... Proszę o porady, i informacje o okulistach z wiedzą na temat jaskry oraz o kontakt osób, które również mają jaskrę. Chciałbym dowiedzieć się jakie kropelki stosują. A może korzystają z medycyny niekonwencjonalnej, jeśli tak to jakiego typu ? Oraz proszę o kontakt osób z zespołem PEX. Jakie leczenia stosują? Bardzo proszę o POMOC.
napisał/a: ktostam11 2013-04-05 18:59
Hej. Ostatnio pojawiło się forum na temat jaskry: http://jaskra-forum.net.pl
Na razie jest dosyć młode, ale zapowiada się naprawdę nieźle.
Proszę zauważyć, że nie chodzi tutaj o spamowanie, ani nic takiego - chciałbym po prostu pomóc osobom z tym problemem i stworzyć coś fajnego w polskim internecie dla ludzi chorych na jaskrę. Jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszam...
napisał/a: dynamical1231 2017-07-07 14:49
Warto poczytać o jaskrze w internecie, bo nigdy nie wiadomo czy sami jej nie mamy... Znalazłam taki o to artykuł http://pryzmat-okulistyka.pl/leczenie-jaskry-jak-i-kiedy-stosuje-sie-operacje/ o leczeniu jaskry. Może jeszcze komuś pomoże tak jak mi. ;)
napisał/a: lobelia77 2018-08-10 23:58
to naprawdę straszna choroba, badajmy się pod tym kątem!