Czy to może być coś z tarczycą?

napisał/a: intense 2015-01-29 13:42
Witam.

Chciałem się Was poradzić czy to może być objaw choroby tarczycy?
Od 12 lat tańcze breakdance i ćwicze, ostatnio troche mniej bo kiepsko z czasem ale staram się przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Od około pół roku dużo przybrałem na wadze... jeszcze rok temu ważyłem 82kg, a teraz około 96kg (wzrost 180cm).
Czuje się ociężały i taki opuchnięty. Czy to może być coś z chorobą tarczycy?

Dodam, że moja mama od lat choruje na hashimoto.
Od jakiegoś czasu zauważyłem też często jakieś zaczerwienienia na twarzy, czole itd. Świąd skóry też jest obecny.
Na klatce piersiowej po środku też mam takie zaczerwienienie i swędzi jak się dotyka.

Proszę o pomoc.
napisał/a: soaring 2015-01-29 16:59
Problemów z tarczycą wykluczyć nie można skoro w rodzinie występują. Zrób badania to będzie wiadomo. Minimum to tsh, ft4 i anty-tpo.
Objawy skórne które wymieniasz mogą być związane choćby z nadmiernym spożyciem cukru. Jak wygląda Twoje odżywianie?
napisał/a: intense 2015-01-31 08:05
No od dłuższego czasu nie jem za dobrze. W pracy spożywam też dużo produktów słodkich, jogurtów, batoników itp.
Żeby te objawy minęły to muszę ograniczyć lub na jakiś czas całkiem zrezygnować z produktów słodkich?
Dużo też spożywam napojów energetyzujących.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-31 13:49
Jeśli jesz śmieciowe jedzenie to i tak się czujesz, bez radykalnej zmiany odżywiania nie poczujesz się lepiej.
Nie ma magicznej tabletki, jak traktujesz swoje ciało tak ono się odwdzięcza i jedynie zmiana stylu życia, trwała, poprawi samopoczucie.
W batonach ani słodyczach nie ma nic czego organizm potrzebuje do funkcjonowania, w napojach energetyzujących również.
Organizm potrzebuje witamin, dobrego białka w postaci mięsa, zdrowych tłuszczów, a także warzyw, owoców, jajek i pełnej nieprzetworzonej żywności.
95 % tego co znajduje się w sklepach żywnością nie jest.
Pozdrawiam :)
napisał/a: intense 2015-02-02 15:50
Właśnie odegrałem wynik i TSH, FT3 i FT4 mam w normie ale za to eozynocyty podwyższone max jest 5% a ja mam 9.7 % i ilościowo max to 0,44 a ja mam 0,67. Co to może oznaczać?
Cały czas mnie drapie w gardle od miesięcy i katar mam, suchy kaszel.